YÜZLERCE SOKAK HAYVANINA SAHİP ÇIKIYORLAR
844 okunma

YÜZLERCE SOKAK HAYVANINA SAHİP ÇIKIYORLAR

16 Mart 2023 22:41
YÜZLERCE SOKAK HAYVANINA SAHİP ÇIKIYORLAR
0

BEĞENDİM

Okuma Süresi 9 Dakika

Orhangazi’de yaklaşık 2 yıl önce İznik Yolu üzerinde kurulan ve kurulumuna Ormo fabrikası başta olmak üzere Orhangazi Belediyesi ve hayırsever vatandaşların destekleri ile faaliyetlerini sürdüren Hayvan Barınağı, yüzlerce sokak hayvanına bakıyor.

Orhangazi’de İznik yolu üzerinde ORMO fabrikası tarafından tahsis edilen 6 dönüm arazi üzerinde kurulu olan Orhangazi Hayvanlarla yaşam derneği çoğu terk edilmiş ve sokağa bırakılmış yüzlerce  köpek ile farklı türde çok sayıda hayvanın bakımını üstlenerek, önemli bir görev yürütüyor. Orhangazi’nin en büyük hayvan bakım barınağı olma özelliğine sahip alanda bulunan hayvanların bakımı ve tüm takip işlemleri dernek başkanı Emrullah İlmen ile birlikte, gönüllü hizmet veren Orhangazili işkadını Emel Ercan ve Selime Tekintuş tarafından yapılırken, başta Orhangazi’den olmak üzere çevreden de çok sayıda hayırsever barınağa çeşitli yardımlar ile çalışmaları destekliyor.

‘’Yüzlerce Hayvanın Yaşaması İçin Mücadele Veriyoruz’’

Orhangazi hayvanlarla yaşam derneği başkanı Emrullah İlmen yaptıkları çalışmalar ile ilgili verdiği bilgilerde, Orhangazi’nin neredeyse tüm bölgelerinde aktif bir şekilde sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanlar için büyük mücadele verdiklerini ifade ederek ‘’Bizler Orhangazi’de hayvanseverler olarak sokağa atılmış, ya da bakıma muhtaç çoğu köpek onlarca hayvanın burada barınmasından, bakımlarına kadar ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve özellikle sosyal medyanın gücü sayesinde bizim çalışmalarımıza hayvanseverler çeşitli destekler veriyor. Orhangazi belediyesi ile birlikte iş birliği içerisindeyiz ve belediye başta olmak üzere her akşam buraya fabrikalardan ve kurumlardan hayvanlarımız için yemek geliyor, bunun yanında her gün en az 250 ekmek topluyoruz, tüm hayvanlarımızın burada  gönüllü veterinerler tarafından temel sağlık bakımlarının haricinde kısırlaştırılması da yapılıyor ve hepsinin karnesi mevcut, tesislerimiz de kayıt dışı hiçbir şey yok zaten dernek statüsünde bulunduğumuz için tüm gelirlerimiz ve giderlerimiz ilgili kurumlarca denetleniyor. Ayrıca buradaki hayvanların bakımı dışında bizler her iki günde bir Orhangazi’nin farklı noktalarında bulunan hayvanlar içinde dışarı çıkıp onları besliyoruz’’ dedi.

‘’Hayvan Sahiplenmek İsteyenlere Kapımız Açık’’

Orhangazi ve çevreden bu noktaya insanlar gelip hayvan sahiplenmek istiyor. Bu konuda insanlara yardımcı oluyoruz. Karşılığında para talep etmiyoruz, sadece mama desteği istiyoruz, ancak herkese buradan çeşitli tehlike arz eden durumları ön gördüğümüzde sahiplendirme yapmıyoruz, burada tamamen güvenli bir yere gideceğini ve tekrar sokağa atılmayacağına inandığımız kişilere sahiplendirme yapıyoruz, çünkü burada büyük bir emek var ve onlar bir can taşıyor. Biz bu kadar mücadelesini verdiğimiz hayvanların tekrar sokakta çaresiz kalmasını istemiyoruz.

‘’Tesislerimizin Tadilatı Yurt Dışında Bulunan Bir İş Kadını Tarafından Yapıldı’’

Biz bu tesisleri kurmak için çok uğraş verdik. Tabi başta bize yeri tahsis eden ORMO fabrikasına ve çevre düzenlemesini yapan Orhangazi belediyesine teşekkür ediyoruz, ancak tesis içindeki yapılar için yurt dışında bulunan bir iş kadını buraya gelip bizleri ziyaret etti ve buradaki gayretimizi gördükten sonra tesisimizde bulunan barınakların yapılması için bizlere maddi destekte bulundu. Buraya sürekli hayvanseverlerimiz gelip bizlere destek veriyor, yoksa buradaki yüzlerce hayvanın bakımından barınmasına kadar olan ihtiyaçların karşılanması kolay olmuyor, biz mücadelemize devam ediyoruz ve Orhangazi’de bulunan tüm hayvan sever vatandaşlarımızı derneğimizi ziyaret edip çalışmalarımızı yerinde görmelerini istiyoruz’’ dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve çerez yönetimini inceleyebilirsiniz.