ŞARJ İSTASYONLARININ KURULUMU BAŞLIYOR
308 okunma

ŞARJ İSTASYONLARININ KURULUMU BAŞLIYOR

17 Mart 2023 17:49
ŞARJ İSTASYONLARININ KURULUMU BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

Okuma Süresi 3 Dakika

Orhangazi Belediyesi’nin ilçenin iki ayrı noktasında kurulacak olan Elektrikli araçlar için şarj istasyonunun yer kiralama ihalesi geçtiğimiz aralık ayında yapılmıştı. Yapılan ihaleye Türkiye’nin elektrikli şarj istasyonları konusundaki dev kuruluşu Zes Dijital firması katılarak iki noktanın da kiralamasını gerçekleştirdi. Zes Dijital 3 yıl süreliğine kiraladığı alanlarda Elektrikli Araçlar için şarj istasyonu kuracak. Firma önümüzdeki hafta iki noktadaki istasyonların kurulumuna başlıyor.

Orhangazi Belediyesi daha önce ilçenin iki ayrı noktasını Elektrikli Araçlar için şarj istasyonu noktası belirlemişti. Zeytinciler çarşısı ile Gazi Orhanbey Karşısındaki arsa üzerinde belirlenen iki noktanın kiralama ihalesi geçtiğimiz aralık ayında Belediye Encümeni tarafından yapılmıştı.

Türkiye’nin dev kuruluşu ihaleye tek firma olarak katıldı

Yapılan ihaleye ise Türkiye’de elektrikli araçlar için şarj istasyonları konusundaki dev firması Zes Dijital firması katıldı. 250 TL muhammen bedelle açılan ihalelere katılan Zes Dijital 260 TL yıllık kiralama bedeli ile 3’er yıllık süreyle alanların kiralamasını gerçekleştirmiş oldu.

Haftaya kurulum başlıyor

Orhangazi’de belirlenen iki noktadaki Elektrikli araçlar için şarj istasyonları Zes Dijital firması tarafından kurulacak ve 3 yıllığına da işletmesini yapacak. İhaleyi alan Zes Dijital ekiplerinin Otopark ve zeytinciler çarşısındaki istasyon kurulum çalışmalarına başlayacağı belirtildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve çerez yönetimini inceleyebilirsiniz.