ORHANGAZİLİ YAZARDAN ANLAMLI ESER
783 okunma

ORHANGAZİLİ YAZARDAN ANLAMLI ESER

17 Mart 2023 17:45
ORHANGAZİLİ YAZARDAN ANLAMLI ESER
0

BEĞENDİM

Okuma Süresi 6 Dakika

Aslen Orhangazili olan ve ilk olarak 2 yıl önce ‘’Beni Bir Kendinden Koruyamadın’’ isimli kitabı ile okuyucularına merhaba diyen roman yazarı Bedia Öcal ‘’Üşümekten Utanıyorum’’ isimli 2.kitabını çıkardı. Romanında, Kahramanmaraş depreminde enkaz altında kalan kızı Irmak’ın elini bırakmaması ile depremin simgesi haline gelen baba Mesut Hançer’i  anlatan Öcal, kitabını yaşanan depremden sonra 12 gün içinde bitirdiğini ve satışından elde edeceği gelirisi ise depremzedelere bağışlayacağını söyledi.

Orhangazi’de ilk ve orta okul eğitimini tamamladıktan sonra Niğde Ömer Halisdemir üniversitesi iktisadi  ve idari bilimler bölümünü bitiren ve daha sonra Bursa’da 2010 -2019 yılları arasında bankacılık yaptıktan sonra şimdilerde İlişki ve evlilik danışmanlığı yapan  Bedia Öcal uzun zamandır 2016 yılında başlayıp – 2021 bitirdiği ilk Roman  kitabının ardından yazdığı deprem konulu ‘’Üşümekten Utanıyorum’’ isimli  2. Kitabını da  bitirerek , okuyucularına sundu.

Romanın da  isminden de anlaşıldığı gibi Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerde yaşanan konuları elen alan Bedia Öcal özellikle yaşanan depremde enkaz altında kalan kızının elini uzun süre bırakmayan Mesut Hançer’in hayatını ele aldığını ve kitabı yazdığı sürede Mesut Hançer’i Ankara’daki yeni evinde ziyaret etmesinin ardından edindiği bilgilere göre yazdığını dile getirerek ‘’ ilk çıkardığım kitabın geniş kitlelere ulaşmasının ardından, bu kitabımda işlediğim konuların devamını getirmek için 2.kitabıma başlamıştım ancak meydana gelen deprem hepimizde büyük etki yarattı ve özellikle enkaz altında kalan kızının elini bir an olsun bırakmayan Mesut Hançer’i gördükten sonra bir kısmını önceki kitabımdaki konulara devam ettiğim kitabımı Deprem üzerine yazmaya karar verdim.

İlk olarak acılı babaya ulaşmak için Ankara’ya gidip kendisini buldum uzun süre sohbet ettim , ailenin acısı anlatılacak gibi değildi, baba Mesut Hançer’in yaşadıkları ise bir baba olarak düşündüğünüzde bambaşka bir olaydı,burada edindiğim bilgiler doğrultusunda kitabımı ismini de ‘’Üşümekten Utanıyorum’’ olmasına karar vererek bitirdim.

Hayatta bizlere büyük bir tecrübe edecek olan bir olayı Roman da anlatmak hiç kolay olmadı, önümüzdeki günlerde de düzenleyeceğim imza günlerinde ve çeşitli programlarda kitabımı tanıtmaya devam edeceğim , 1000 adet olarak basılan kitabın tüm satış gelirini ise depremzede ailelere bağışlayacağım,tüm okuyucularıma ve kitabımı alarak destek verecek olan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve çerez yönetimini inceleyebilirsiniz.