Korkuları aşmak

Eğer insan mutlu ve sevgi olmak istiyorsa korkusuz olmalıdır. Korku insanı felç eder. Korku dolu insan, şimdiki an'da kalamaz ve böyle olunca da doyasıya hayat yaşayamaz. Korku tüm enerjiyi ve gücü yok eden bir olgudur. Korkudan özgürleşmek için değişim ve tekamül teknikleri ile korkuyu cesarete dönüştürmek gerekir.

Korku geldiğinde zihin, zeka durur. Korku insanı felç eder. Korku dolu insan hareket edemez, donup kalır. Böylece varoluş yerine yok oluş ortaya çıkar. En büyük korku, ölüm korkusudur. Korku tohumu zihinsel alana atıldığında filizlenmeye başlar ve korku ağacı oluşur. Korku ağacı her gün yeni korkuların oluşmasına neden olur. Dünya Değişim Akademisi'nde "Korkuları Aşma Sanatı" Değişim Programı sayesinde korku giderek azalır ve ölüm korkusu kaybolmaya başlar. Böylece birey özgürleşir ve tekâmül yolunda hızla ilerlemeye başlar.

"Korkuları Aşma Sanatı"  Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program sekiz çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika  sürüyor.  Her çalışmada korkulardan nasıl özgürleşilmesi ile ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Korkular tanımlanınca ve kaynağı bilinince korku farkındalığı gelişir. Kişi, olaylara ve durumlara farklı gözlerle bakmaya başlar. Düşünceler de değişir. Birey fiziksel, zihinsel, duygusal düzeylerde arınır ve yenilenir. Korkularla yüzleşilince korkulardan da özgürleşilir.

Korku, insan doğasında olmayan bir şeydir. Korku  o yüzden bir ilüzyondur, olmayan birşeydir. Korku dolu insan, gerçeklerden uzaklaşır ve gerçekleri net bir şekilde göremez. "Korkuları Aşma Sanatı" Değişim Programı sayesinde kişi korkulardan kaçmaz, onları baskılamaz ve korkularıyla yüzleşir. Böylece korkulardan özgürleşir.

Değişime açık olunduğunda korkuların da farkında olunur. Böylece birey, korkmak yerine sevmeye başlar. Korkularla ilgili yüksek farkındalığa sahip olunca korkulara gülümsemeye başlanır ve onlardan uzaklaşılır.

Değişim ve tekamül teknikleri sayesinde korkusuzluk deneyimlenir. İstekler ve arzulardan özgürleşilir. Ne kadar istek varsa o kadar da korkular artar. Kişi isteklere bağımlı olur ve korkuları artar. Ama tekamül yolunda ilerleyen insan bağımlılıklardan ve sahiplenmeden de kurtulur. O yüzden her korku geldiğinde onu farkındalıkla gözlemlemek ve korkuya gülüp geçmek gerekir. Korkuları ciddiye almadığınızda korkular da buharlaşmaya başlar.

Mutlu değişimler...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Neval Kütük - Mesaj Gönder

# yeni

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tuna Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tuna Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tuna Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tuna Gazete değil haberi geçen ajanstır.