T.C. BURSA 3. AİLE MAHKEMESİNDEN / BAŞKANLIĞINDAN

T.C. BURSA 3. AİLE MAHKEMESİNDEN / BAŞKANLIĞINDAN ESAS NO: 2022/960 Esas DAVALI : BEYSİM GÜNEY Yenikaraman Mahalle Şen Sokak No:62 K:1  Osmangazi/ BUR...

T.C.
BURSA
3. AİLE MAHKEMESİNDEN / BAŞKANLIĞINDAN
ESAS NO: 2022/960 Esas


DAVALI : BEYSİM GÜNEY Yenikaraman Mahalle Şen Sokak No:62 K:1  Osmangazi/ BURSA
Davacı/Davacılar tarafından aleyhinize açılan Boşanma (Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni İle Boşanma (Anlaşmalı)) davasının yapılan yargılamasında;
Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Karaman Mah., Cilt No:8, Hane No:316'da nüfusa kayıtlı, Kemal ve  Ayşe oğlu, Bursa 1981 doğumlu, 2*****2 TC kimlik numaralı BEYSİM GÜNEY adresi mechulde kaldığından ve tüm aramalara rağmen tespit edilemediğinden, tarafların boşanmalarına, Tarafların müşterek çocukları 2011 doğumlu Rüzgar, 2014 doğumlu Emir Poyraz ve 2016 doğumlu Raşit Deniz'in  velayet hakkının davacıya  bırakılarak, her ayın 1. ve 3. Cumartesi günleri saat 10.00’dan saat 18.00'e kadar, dini bayramların ikinci günü saat 10.00'dan saat 18.00'e kadar davalının müşterek çocuklarını yanına aldırtarak görüşmesine, kurulan şahsi ilişkinin karar kesinleşinceye kadar tedbiren devamına,  uzman raporu ve babanın uzunca bir süre çocukları ile iletişim kurmadığı da dikkate alınarak sömestr ve yaz tatillerinde şahsi ilişki kurulmasına yer olmadığına, 4721 sayılı TMK 353. maddesi ve TMK nın Velayet, Vesayet ve Miras Hükümlerinin uygulanmasına ilişkin Tüzüğün 4. maddesi gereğince velayet hakkı kendisine bırakılan eşten çocuğun varsa, mal varlığının dökümünü gösteren bir defter verilmesini ve bu mal varlığında veya yatırımlarda gerçekleşecek önemli değişiklikleri bildirmesi için ihtarat yapılmasına (yapıldı) Dava tarihinden geçerli olmak üzere tarafların müşterek çocuklarından her biri için 1.000'er TL tedbir nafakasının her ay davalıdan alınarak davacıya verilmesine, karar kesinleştiğinde iştirak nafakası olarak devamına, iştirak nafakalarının her yıl karar tarihi itibariyle ÜFE oranında artışına, Davacının herhangi bir tedbir ve yoksulluk nafakası talebi olmadığından, bu hususta karar verilmesine yer olmadığına, Davacının maddi ve manevi tazminat taleplerinin kabulü ile, 25.000 TL maddi tazminat, 25.000 TL manevi tazminatın, davalıdan alınarak, davacıya verilmesine, Davacının adli yardım talebi kabul edildiğinden, 80,7 TL başvurma harcı ve 269,85 TL peşin harç olmak üzere toplam 539,7 TL eksik harcın, davalıdan alınarak, hazineye irad kaydına,Süçüstünden karşılanan 8 adet davetiye gideri 696 TL ve bir ilanen tebligat masrafı 7.221,6 TL toplamı 7.917,6 TL yargılama giderinin, davalıdan alınarak, hazineye irad kaydına, dair mahkememizce 03/10/2023 tarihinde karar verilmiş olup, ilan  tarihinden itibaren 7 gün sonra ilanen tebliğ yapılmış sayılacağı ve tebliğ tarihinden itibaren iki hafta içinde Bursa Bölge Adliye Mahkemesi'ne İstinaf yolu açık olmak üzere davacının yüzüne karşı verilen karar, davalı Beysim Güney'e ilanen tebliğ olunur. 

#ilangovtr

Basın No ILN01991895

28 Şub 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tuna Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tuna Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tuna Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tuna Gazete değil haberi geçen ajanstır.