Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonu için çalışacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonu için çalışacağız
Haber albümü için resme tıklayın

Eskişehir Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eskişehir coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın acı tatlı her hadisesine şahitlik etmiş kadim bir şehirdir. Anadolu’yu milletimizin ebedi yurdu haline getiren sembol isimlerin çoğu bu topraklarda yaşamış, dönüm noktası mahiyetindeki olayların çoğu bu topraklarda bu olmuştur. Gerçekten Anadolu’nun mayası bu topraklarda çalınmıştır" dedi. Haçlılara Anadolu’yu dar eden Kılıç Arslan’ın, milletimizin irfanının asırları aşan sesi Nasrettin Hoca’nın, gönül dünyamızın sultanlarından Yunus Emre’nin ve daha nice devlet ve hikmet büyüklerinin otağı Eskişehir’dir diyen Erdoğan, "Türkiye Yüzyılı yolculuğumuzda bizi en iyi anlayacak, en çok destek verecek ilimiz Eskişehir’dir. Eğitimde, sağlıkta, sanayide, teknolojide, tarımda, kültür sanatta, şehircilikte, çevrede ve diğer alanlarda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri, Eskişehir yakından biliyor. İnşallah belediyecilikte benzer bir atılımı 31 Mart’tan itibaren Eskişehir’imizde başlatacağız” ifadesine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonu için çalışacağız

"31 Mart hizmet belediyeciliğinin yükselişi olacaktır"

Partisinin belediye ve ilçe adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Nebi Hatipoğlu’nun ardından bugün de ilçelerimizde aday göstereceğimiz isimleri açıklamak için bir aradayız. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Eskişehir’de Büyükşehir ve ilçeleriyle destan yazacağımız bir seçim geçireceğimize inanıyorum. Eskişehir’in 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten kullanacağından şüphe duymuyorum" dedi. 31 Mart hizmet belediyeciliğinin yükselişi olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Eskişehir, yüzyılının öncülüğünü yapacaktır. Milletin gönlüne girmiş bir kadro olarak önümüzdeki seçimlerde bir kez daha aynı yolda bismillah diyeceğiz. Yunus Emre’nin dediği gibi, biz sevdik aşık olduk, sevildik maşık olduk. Hep de yeniden doğarız bizden kim usanası. Biz milletimize aşığız. Biz ülkemize hizmet etmeye, şehirlerimize eser kazandırmaya meftunuz. Bunun için sürekli kendimizi, kadrolarımızı, vizyonumuzu, programlarımızı, projelerimizi yenileyerek, daha ileriye götürerek yolumuza devam ediyoruz. Şu Eskişehir’e hızlı treni kim getirdi? Şu Eskişehir’in bütün yollarıyla ilgili atılan adımlarda kimin imzası var? Bütün otobanlar kimle inşa edildi? Altyapısıyla, üstyapısıyla kim bunları yaptı? İnşallah hem merkezi yönetim hem belediye el ele verdiği zaman Eskişehir’imiz yeniden ihya olur, ayağa kalkar” ifadelerini kullandı.

"Ardı ardına yaşadığımız darbelerle ülkeyi gerileterek bu kötülüğü yaptılar"

AK Parti olarak kurulduğumuz günden bu güne milletimiz tarafından sandıkta imtihana tabi tutulduk. Hamdolsun hepsinden de alnımızın akıyla çıktık. Bu vesileyle geçtiğimiz 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı olarak şahsıma ve mecliste Cumhur İttifakı’na verdiğiniz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi yerel seçimlerin vesilesiyle 18’inci defa, bir kez daha milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Hedefimiz yine sandıktan birinci çıkmak. Türkiye’ye bu kötülüğü Cumhuriyet tarihi boyunca defalarca yaptılar. Ardı ardına yaşadığımız darbelerle ülkeyi gerileterek bu kötülüğü yaptılar. Siyasi istikrarsızlık, gerilik, ekonomik kriz ve kısır döngülerle bu kötülükleri yaptılar. Terör örgütlerini başımıza musallat ederek, sınırlarımız boyunca bizi sürekli rahatsız ederek bu kötülüğü yaptılar. Bu gün de fırsat bulsalar tüm bu felaketler zincirini yeniden boynumuza dolayacaklar. Hükümete geldiğimizden beri ülkemize kazandırdığımız demokrasi ile bu hain tuzaklarla mücadele ettik. Sadece son 10 yılda yaşadıklarımızdan bir tanesi başka bir ülkenin başına gelse emin olun yerle yeksan olmuştur. Milletimizle omuz omuza, kol kola, yürek yüreğe vererek Türkiye’nin istikrarı ve istikbali üzerinde oynan tüm oyunları bozduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonu için çalışacağız

"Sloganımız 'Başkan Sahada' "

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu “Bizim Eskişehir’de sloganımız ‘Başkan Sahada’. Ben 1 aydır sahadayım ve basmadığım yer bırakmadım. Eskişehirli hemşerilerimiz bizlerden büyük hizmetler bekliyor. Eskişehir’in tüm ihtiyaçlarını ve yatırımlarını gidereceğiniz konusunda bana sözler verdiniz. Ben de sizin sözlerinizi Eskişehir’e veriyorum. İnşallah 31 Mart akşamı size mutlu haberi buradan vereceğiz. Eskişehir’in anahtarını size vereceğiz sayın cumhurbaşkanım" ifadesini kullandı. 

"Şehirlerimiz gerçek belediyecilikle tanışacak"

Muhalefet partilerinin yönetimindeki belediyelerdeki yaşanan olumsuzluklara dikkat çekerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasi ve kalkınma atılımları ancak ülkenin her yerinde ve tüm alanlarda eş zamanlı yürürse ülkenin hedeflerine ulaşmasına hizmet verir. Ülkemizin şehirlerini, mümkünse tamamını gerçek belediyecilikle tanıştırma arzumuzun gerisinde işte bu hakikat var. Hükümet olarak gerçekleştirdiğimiz projelerin milletimizin hayatına tam manasıyla nüfuz edebilmesi için belediyelerin de buna destek vermesi, ayak uydurulması gerekiyor. Gözü de, gönlü de, aklı da başka yerlerde olanların şehirlerimize ve insanlarımıza verecek hizmetleri olmadığını son dönemde hep birlikte gördük, yaşadık. AK Parti ve Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi olarak adaylarımızı milletimizin ve şehirlerimizin her alanda, her anında hep yanında olacak isimlerden belirliyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun sahibi bir ülkenin şehirleri ancak bu vasıftaki belediye başkanlarıyla yönetildiği takdirde geleceğe hazırlanabilir. Cumhurbaşkanıyla, hükümetiyle, Cumhur İttifakı’nın meclisteki gruplarıyla, belediye başkanlarımızın yanında yer alacağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonu için çalışacağız

" CHP'nin ve onunla aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlama gibi bir derdi yok"

İçerisine girdikleri her tartışmada amaçlarının Türkiye’ye fayda sağlamak olduğunu belirten AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sizlerin de takip ettiği dünyadaki siyasi ve ekonomik güç dengelerinin yeniden kurulmaya başlandığı bir dönemden geçiyoruz. Türkiye, kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni döneme geçmişte hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyor. Küresel ve bölgesel konjonktürde ülkemizin stratejik önemini ve avantajlarını arttırıyor. Siyasi, ekonomik ve askeri olarak artık kendi kararlarını verme, kendi hedeflerini belirleme ve bu doğrultuda gereken adımları atma imkanına kavuşan bir ülkeyiz. Eskişehir başta olmak üzere 81 vilayetimizin tamamının, 21’inci yüzyılın lider ülkesi Türkiye hedefine inandığını kilitlendiğini biliyoruz. Bize düşen görev bu potansiyeli harekete geçirmek, bu gücün doğru istikamete odaklanmasını sağlamaktır ifadelerini kullanan Erdoğan, "Bunun için Türkiye’nin dikkatini dağıtacak hiçbir polemiğe girmiyor, emperyalist hesapların ürünü tüm oyunlardan, tüm senaryolardan uzak duruyoruz. Ülkemize fayda sağlamayacak, milletimizin güvenlik ve refahı beklentilerine katkı vermeyecek hiçbir tartışmanın, hiçbir kavganın içinde olmadık, olmayacağız. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir” dedi. Cumhuriyetimizin asrında ülkemizin atılımlarını engelleyen ne varsa hepsinin de geride kalmasını sağlamak olduğuna inanıyorum diyen Erdoğan " Bu milletin ayağına prangalar vurulmadığında, sinsi oyunlarla yolu kesilmediğinde neler yapabileceğini geçtiğimiz 21 yılda dost düşman herkese gösterdik. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreçte ülkemizi dünyanın en büyük, en güçlü devletleri arasına sokarak yeni bir dönemin kapılarını aralayacağız. Boşuna Türkiye Yüzyılı demiyoruz. Gerçekten önümüzdeki asrı, Türkiye asrı, Türk asrı yapmanın kararlılığı, azmi, gayreti, heyecanıyla bu vizyona sarılıyoruz. Eskişehir’in de bu kutlu yolculuğu lokomotif illerinden biri olarak kabul ediyor, bunu hazırlamak istiyoruz. Bugünkü buluşmamız, inşallah tarihe böyle geçerek, evlatlarımıza bırakacağımız bir büyük miras hürriyeti kazanacaktır" dedi.

"CHP tek parti faşizminin içinde"

CHP'nin yeni ve eski genel başkanlarını eleştirerek, Yerel yönetimde şehirleri geleceğe hazırladıklarına dikkat çeken Erdoğan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dikkat ederseniz CHP’nin ve onunla aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok. Eski genel başkanlarıyla, yeni genel başkanlarıyla masanın altındaki sütun gerisindeki gölge başkanlarıyla oradaki herkesin derdi kendi iktidar alanlarını korumak, genişletmek veya geri kazanmaktır. Bu gerçeği itiraf edemedikleri için her siyasi partinin asli görevi ve hakkı olan seçimlere katılma iradesine dahi tahammül edemeyen bir çırpınış içindeler. Güya değişim diye gelen CHP’nin yeni genel başkanı, ışık hızıyla tek parti faşizminin kendinden başka kimseye tahammülü olmayan zihniyetine büründü. Gerçi partisinde kimsenin kendisini takmadığı anlaşılıyor ama o bize höykürerek bu zaafını gizleyebileceğini sanıyor. Eski genel başkanı derseniz o da kendini gündemde tutmak için yarısı yalan yarısı yanlış ama tamamı da cehalet ürünü hezeyanlarla bize sataşarak gündemde kalmaya çalışıyor. Onun derdi de CHP içinde giderek artan ve bir tarafını da kendisinin oluşturduğu kavgayı gözlerden saklayarak sessiz sedasız yeniden genel başkanlık koltuğuna geri dönmek" ifadelerini kullandı.

28 Oca 2024 - 17:12 Eskişehir- Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tuna Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tuna Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Tuna Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tuna Gazete değil haberi geçen ajanstır.