Ziraat Odası yeniden sandık başında

  • Haberin Tarihi: 16 Mart 2019
  • Bu haber 663 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ziraat Odası yeniden sandık başında

Şubat ayında yapılan seçimleri İlçe Seçim Kurulu tarafından iptal edilen Orhangazi Ziraat Odası’nın Meclis ve Yönetim kurulu seçimleri yarın yeniden yapılıyor. Oda seçimler pazar günü saat 11.00’de başlayacak.

Şubat ayında yapılan ve İlçe Seçim Kuruluna yapılan itiraz sonucunda iptal edilen Ziraat Odası Meclis ve yönetim kurulu seçimleri yarın yeniden yapılıyor. Aralık 2018’de yapılan delege seçimlerinden sonra Ziraat Odası’nda 14 Şubatta Meclis ve yönetim kurulu seçimleri yapılmıştı.

İtiraz sonrası iptal edilmişti

Seçime mevcut başkan Hasan Cevizlidere ve Ahmet Özkul katılmış, Meclis seçimlerinde Ahmet Özkul’un meclis listesinden 2 ismin listeden istifa edip ayrılması sonrasında kongreyi yöneten divan başkanı tarafından Ahmet Özkul’un listesinin seçime giremeyeceği tüzük doğrultusunda engellenmişti. Yapılan seçimlere tek liste ile giren Hasan Cevizlidere başkanlığa yeniden seçilmişti. Seçim sonrasında ilçe seçim müdürlüğüne itiraz edilmesinin ardından itirazı değerlendiren İlçe Seçim Kurulu seçimlerin iptaline karar vermişti.

Yeni seçim yarın

İlçe seçim müdürlüğünün seçimleri iptal etmesinin ardından yeni tarih 17 Mart tarihi olarak belirlenmişti. Ziraat odasında yenilenecek olan seçimler yarın yapılacak. Seçimlerde 16 kişilik meclis listesi ile 7 kişilik yönetim kurulu seçimleri yapılacak.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.