ZEYTİN DANE VE BAHÇE BAKIM YARIŞMALARI YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 3 Kasım 2019
  • Bu haber 455 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ZEYTİN DANE VE BAHÇE BAKIM YARIŞMALARI YAPILDI

41.Orhangazi Zeytin Festivali kapsamında zeytin dane ve zeytin bahçe bakım yarışmaları yapıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü gözetiminde yapılan yarışmalarda bahçe bakım yarışmasına 14, zeytin dane yarışmasına ise 25 yarışmacı katıldı.

Orhangazi Zeytin Festivali kapsamında gerçekleştirilen zeytin bahçe bakım ve zeytin dane yarışmaları İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü nezaretinde yapıldı. Zeytin Bahçe Bakım yarışmasına merkez ve dış mahallelerden toplamda 14 yarışmacı katıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü’nün oluşturduğu jüri tarafından değerlendirmeye alınan bahçelerde dereceye girenler belirlendi. Buna göre Bahçe Bakım yarışmasında Karsak Mahallesinden Recep Şenol, Merkez’den Cemil Genç ve Keramet Mahallesi’nden Orbay Güler ilk üçe girdi. Yarışmanın sıralaması ise bugün yapılacak olan festival esnasında açıklanacak.

Dane yarışmasına 25 yarışmacı katıldı

Yine İlçe Tarım Müdürlüğü gözetiminde yapılan Zeytin Dane Yarışması da yapıldı. Dane yarışmasına merkez ve dış mahallelerden 25 yarışmacı katıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü’nde ilçe kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul ve Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere nezaretinde jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alınan 25 yarışmacıdan ilk 3’e girenler belirlendi. Buna göre yarışmada ilk üçe giren isimler şunlar oldu: Keramet’ten Ahmet Özen, Dutluca’dan Mustafa Kayabay ve yine Keramet’ten Sıdıka Taş.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.