Zeytin alımları 3 bin tonu geçti

  • Haberin Tarihi: 2 Aralık 2019
  • Bu haber 447 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zeytin alımları 3 bin tonu geçti

Marmarabirlik’te zeytin alımları devam ediyor. Bu yıl 4 bin ton kotanın uygulanacağı Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde kasım sonu itibarı ile zeytin alımları 3 bin tonu buldu. Öte yandan gelecek hafta zeytin üreticisine 3.taksit ödemede ise 4,3 milyon TL ödeme yapılacak. Bu yıl ki toplam ödemeler ise 9 milyon TL’yi bulmuş olacak.

Marmarabirlik’in zeytin alımları devam ediyor. 2019-2020 zeytin alım sezonunu 21 ekim tarihinde başlatan Marmarabirlik’te Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi tesislerinde de yoğun bir tempo ile çalışmalar sürüyor. Zeytin alımlarının hafta sonu da devam ettiği Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde üretici ve tesis sorumlularının telaşı da sürüyor.

3 bin tonu geçti

Yaklaşık 1,5 aydır devam eden zeytin alımlarında Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifinde şu ana kadar 3 bin ton zeytin alımı gerçekleştirildi. Bu yıl Marmarabirlik üst yönetiminin kota uygulaması nedeniyle Orhangazi’de 4 bin ton zeytin alımı yapılacak.

4,3 milyon TL daha ödeme yapılacak

Öte yandan Marmarabirlik zeytin alımları ile birlikte üreticiye zeytin ödemelerini de gerçekleştiriyor. Daha önce iki taksit halinde toplam 4,5 milyon TL’nin ödendiği Orhangazili üreticiye üçüncü taksit ödemesi bu hafta içinde yapılacak. Üçüncü taksit ödemesinde Orhangazili üreticiye toplam 4,3 milyon TL ödeme daha yapılacak. Toplamda ödenen miktar ise 9 milyonu bulmuş olacak.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.