Zamlar nakliyecinin belini büktü

  • Haberin Tarihi: 26 Mart 2018
  • Bu haber 278 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zamlar nakliyecinin belini büktü

MHP Orhangazi ilçe başkanı Necati Güneş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Beytullah Güneş ile bir araya gelen MHP yönetimi, akaryakıt, lastik ve vergi zamları ile nakliyecinin belinin iyice büküldüğünü ifade etti.

MHP İlçe başkanı Necati Güneş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Taşıyıcılar Kooperatifi başkanı Beytullah Güneş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Necati Güneş kooperatifin sorunlarını dinledi.

Zamlar nakliyecinin belini büküyor

Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Necati Güneş, özellikle akaryakıt, lastik ve vergi zamlarının artık nakliyeciyi bitirme noktasına getirdiğini belirterek, son yapılan zamlar nakliyeci esnafını her geçen gün daha da zor günler geçirdiğini belirterek, akaryakıt zamları herkesin malumu. Yat kullanıcıları 1,25 TL’den akaryakıt kullanırken, evine ekmek götürmeye çalışan, ekonominin olmazsa olmazları olan nakliyeciye motorinin 5 TL’den verilmesi ekonomiye ciddi darbe vurmaktadır dedi. Necati Güneş akaryakıt fiyatlarının yanı sıra vergilerin artırılması, vergi zamları ve lastik fiyatlarının da artışı artık nakliyeciyi işin içinden çıkılmaz hale getirmektedir. Hükümetin bu soruna acil çare bulması gerekiyor dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.