Yeniköy Gençlerbirliği’nden sert açıklama

  • Haberin Tarihi: 14 Mart 2019
  • Bu haber 396 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeniköy Gençlerbirliği’nden sert açıklama

Süper Amatör lig B grubunda geçen hafta deplasmanda oynanan İnegöl Gençlergücü maçında yaşanan olaylar ve kırmızı kartlar sonrasındaki süreçte İnegöl Gençlergücü cephesinden gelen açıklamalar, sonrasında fedrasyon disiplin kurulunun verdiği cezalar sonrasında Yeniköy Gençlerbirliği’nden sert açıklama geldi.

Yeniköy Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Fatih Dalgıç yaşanan olaylar ile ilgili bir açıklama yaptı. Fatih Dalgıç 10 Mart 2019 tarihinde oynadığımız hem bizim için hem rakip için çok önem taşıyan İnegöl Gençlergüçü müsabakasında yaşanan olaylarlala alakalı suskunluğumuzu bozmak zorunda kaldık diye başladığı açıklamasında, susulunluğumuzu  korkak sananlar aynı maçta çirkef ve tahrik söylemlerini hala basın yolu bize iftiralar atarak algı yaratmaya çalışan antrenör arkadaş, geçmişte şaibeye karışan, dilimin varmadığı çirkin iddalara neden maruz kaldın bu iddaları yaşayan biri olarak bana leke atıcak karakterde bi adam değilsin dedi. Fatih Dalgıç açıklamasının devamında şunları söyledi; Maçtan  önce kardeş Kulüp dediğimiz sözde kardeş kulüp bize yemek söylediğini söylemiş; doğrudur bizde size Gemlik’in en güzel restoranında yerimizi ayırttık, geldiklerin de güzel karşıladık malzemecilerinizle beraber malzemelerinizi şahsım taşıdı sizin bu maçta neden bi yöneticiniz yoktu ve futbolcular ısınırken çok güzel Hasbihal muhabbet ettik. Maçın başlama düdüğü ile ilk 40 dk 1-0 önde gittiğimiz bir müsabakada kalemize dahil gelemeyen İnegöl Gençlergücü takımı teknik heyeti kulübesi ve saha içindeki futbolcuları kazanamayacaklarını anladıkları için oyuncularımızı hem sözle küfürler hemde fiili müdahalelerle tahrik etmeye başlamışlardır. Kesinlikle saha içinde yaşanan kavgayı tasvip etmemiz mümkün değil. Ancak olayları başlatan 4 numaralı oyuncunuzdan sonra 7 numaralı oyuncumuza yerde tekme atan 7 numaralı futbolcunuz 6 maç ceza almıştır. Şayet bizim hocamızın kulübeden küfür ettiğini söyleyen İnegöl Gençlergücü antrenörü niye yardımcı hakemin hemen arkasında olan yedek kulübesinde hem hocamız hemde yedek oyuncularımıza ceza gelmezken, sizin yedek kulübesinden yedek kalecinize 4 maç ve yöneticinize 7 gün hak mahrumiyeti geldiği diye sormazlar mı?

Klubünüzden bir açıklama gelmezken sen hala konuşursan kime niye algı yaratmaya çalıştığını da anlamış değilim. Maçın hakemi ve gözlemcisi herşeyi gördü. Bizim 3 oyuncumuz 3 maç ceza alırken senin 4 oyuncun yöneticin 4-5 maç ceza aldı. Gerçi kavganın ortasında ayırmak yerine oyuncumuza tekme atan sen, hakemin gözünden kaçmış olsanda tüm spor severlerin gözünden kaçmadı. Küfür ettiğimi söylemişsin doğru senin 4 numaralı oyuncun benim aileme küfür ederken benim sessiz kalmıyacağımı herkes bilir. Algı yaratmayı ve yalancılığı bırak. Futbol camiası küçük biryerlere antrenör arkadaşının TÜFAD organizasyonlarında nasıl yüzüne bakıcan, tüm Bursa’nın tanıdığı geçmişte futbolculuğunda dahi ceza almamış hocamıza iftira atmanı Bursa kamuoyu gülerek karşıladı. Yeniköyspor kulubü küme düşebilir ama sizin gibi yalancılara da meydanı boş bırakmaz.  

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.