YENİDEN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

  • Haberin Tarihi: 16 Ocak 2020
  • Bu haber 738 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YENİDEN OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okuma Yazma Seferberliği ile ilgili yeni bir kurs programı başlattı. Geçen yıllarda yapılan ve çok sayıda vatandaşın okur yazar yapıldığı kurslar bu yıl da gerçekleştiriliyor. Orhangazi HEM, okuma yazma kursları ile ilgili mahalle muhtarları ile işbirliği halinde çalışmaları gerektiğini belirtti.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilçeye bağlı 31 Mahallenin Muhtarı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun’un yanı sıra tüm mahalle muhtarları katıldı.

Yeniden okuma yazma seferberliği

Toplantıda bir konuşma yapan Orhangazi HEM Müdürü Bilal Kuzu, müdürlüğün geçen yıl ve bu yıl yürüttüğü kurs çalışmaları ile ilgili muhtarlara bilgi aktardı. Bilal Kuzu, bu yıl özellikle okuma yazma kursları konusunda daha fazla mesai harcayacaklarını belirterek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yürütülen Okuma yazma kurslarında geçen yıl 52 ayrı kurs açtıklarını ve bu kurslarda 210 kursiyere okuma yazma öğretip belge verdiklerini belirterek, bu yıl şu ana kadar 15 ayrı kursta 61 kursiyerimizi okur yazar yaptık. Bu rakam geçen yılın oranının altında. Dolayısıyla bu yıl mahalle muhtarlarımıza daha fazla iş düşüyor. Okuma yazma kursları için vatandaşların bize gelmesini beklemeden biz onlara ulaşacağız ve bu oranları daha da yukarı çekeceğiz dedi.

Karatosun; En önemli paydaşımız muhtarlarımız

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ise HEM’in kursları konusunda en önemli paydaşlarından ve iş ortaklarından birisinin de mahalle muhtarları olduğunu belirterek, bu konuda tüm muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. El birliği ile hem okuma yazma kursları hem de diğer kurslarımıza katılımı daha da fazla artırmak için muhtarlarımızın daha fazla önem vermesi gerekiyor dedi. Toplantı muhtarlar ile HEM müdürlüğünün karşılıklı görüş alışverişleri ile sona erdi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.