YENİDEN GÜNDEMDE

  • Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2019
  • Bu haber 633 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YENİDEN GÜNDEMDE

Ağır tonajlı araçlar tehdide devam ediyor

Orhangazi’de Kale yolu üzerinden gelen ve şehir içinden geçip ana yola bağlanan güzergah üzerinde seyreden ağır tonajlı kamyonlar yeniden ilçenin gündemine geldi. Daha önce bir çok kazanın meydana geldiği Hürriyet Mahallesi Kale yolu girişinde tehlike arzeden araçlarların şehir içine girmeden ana yola bağlanması için çalışma yapılması istendi. Konu önceki gün yapılan Temmuz ayı meclis toplantısına geldi.

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesinden Kale yoluna bağlanan güzergah üzerinde gün içinde geçen onlarca ağır tonajlı kamyon bölgeyi tehdit etmeye devam ediyor. Fındıklı yolu üzerindeki maden ocaklarından tonlarca yükle gelen ve Hürriyet Mahallesinden ana yola bağlanan kamyonların farklı bir güzergahtan ana yola bağlanması için daha önceki dönemde başlatılan alternatif yol güzergahı imar düzenlemesi ve mahkeme süreci nedeniyle yarım kalmıştı.

Meclis gündemine geldi

İyi Parti Meclis üyesi Aziz Vural önceki gün yapılan Temmuz ayı Meclis toplantısında konu ile ilgili meclise bir önerge sundu. Önergede ağır tonajlı kamyonların Hürriyet Mahallesinde şehir içinden geçip ana yola bağlandığını belirterek, kamyonlar bölgede yaşayan vatandaşlar için büyük tehdit oluşturuyor. Dolayısıyla belediye olarak kamyonlar için alternatif güzergah oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Daha önce çalışması başlatılmıştı

Bölge sakinlerini de isyan noktasına getiren Ağır tonajlı kamyonların geçişlerini şehir içine girmeden direk ana yola bağlamak için önceki dönem belediye yönetimi tarafından kale bölgesinden ana yola bağlantı yolu çalışması başlatılmış ve çalışmanın yüzde 80’lik bölümü tamamlanmıştı. Alternatif yol güzergahı üzerindeki bir arsa ile ilgili imar düzenlemesinin yapılamaması ve konunun da mahkemeye intikal etmesinden dolayı alternatif yol çalışması tamamlanamamıştı. Hürriyet Mahallesi sakinleri ise konuya bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.