YENİ SİSTEM HIZ KATACAK

  • Haberin Tarihi: 26 Mayıs 2017
  • Bu haber 241 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YENİ SİSTEM HIZ KATACAK

AK Parti referandumu değerlendirdi

Kaya: Türkiye için sürekli dinamik olmalıyız

AK Parti Orhangazi ilçe başkanı Mustafa Kaya, basın mensuplarıyla biraraya gelerek referandum ve kongre sürecini değerlendirdi. Referandumda Orhangazi’de alınan oy oranının Bursa ve bölge değerlendirildiğinde başarılı olduğuna dikkat çeken Kaya, Kurban bayramından sonra yapılması planlanan kongreler için ise, ‘Kongre odaklı çalışma yapmıyoruz. Bizim meselemiz işimize bakmak. AK Parti, lideri olan Cumhurbaşkanımızdan aldığı sürekli genç ve dinamik bir yapıya sahip. 100 yıllık çalışmaların 15 yıla sığmasının nedeni de budur’ dedi. Kaya, yeni dönemin daha disiplinli ve yoğun çalışmalı geçeceğinin de altını çizdi.

AK Parti Orhangazi yönetimi, 16 Nisan referandumundan sonra ilk defa basın mensuplarıyla buluştu. İlçe Başkanı Mustafa Kaya, teşkilattan sorumlu başkan yardımcı Selami Ekeman, siyasi ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Fahrettin Uludağ, tanıtım ve medyadan sorumlu başkan yardımcısı Selma Değirmenci Bozbey, kadın kolları başkanı Nesrin Yurdakul ve gençlik Kolları başkanı Bilal Özbey’in de hazır bulunduğu toplantıda, referandum sonuçları, sonrası, AK Parti’deki yeni dönem ve parti içindeki durumun değerlendirilmesi yapıldı.

‘SÜREKLİ GENÇ VE DİNAMİK OLMALIYIZ’

Kahvaltılı basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Kaya, AK Parti’nin kendisini sürekli genç ve dinamik tutmak zorunda olduğunu söylerken, ‘Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın böyle bir yapısı var. Bu yapı bizleri başarılı tutarken, Türkiye’nin de hızla kalkınmasını sağlıyor. 100 yıllık çalışmaların 15 yılda yapılabilmiş olması da bu yapıya dayanıyor’ dedi.

‘BOYNUMUZUN BORCU…’

Milletin refah ve huzurunu daha üst seviyeye çıkarmanın boyunlarının borcu olduğunu ifade eden Kaya, ‘Biz bu işi inancımızla birleştiriyoruz. Ecdadımız nasıl 7 kıtada hüküm sürmüş, nerede sorun varsa oraya ulaşmışsa bugün bizler de aynı yoldayız. Bunun için de güçlü olmalıyız. Türkiye güçlü bir ülke olmasaydı doğumuzdaki ateş çemberi bizi çoktan yakmış olurdu’ diye konuştu.

‘DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’

Türkiye’nin geçmişte dış güçler tarafından yönetildiğine dikkat çeken Kaya, ‘Ülkemiz sürekli sorunlarla mücadele ettirildi. Bizim bağımsızlığımızı kazanmamız gerekiyordu. AK Parti iktidarı döneminde bununla ilgili önemli mesafe kat edildi. Ama aynı oyunlar devam etti. 15 yılda birçok badire atlatıldı. Son olarak 15 Temmuz ihanetini yaşadı bu ülke. Bundan sonra, bu güne kadar verdiğimiz mücadele performansını daha da arttırarak hedefimize ilerleyeceğiz.’ dedi.

‘ARZU ETTİĞİMİZ DEĞİL AMA BAŞARILIYIZ’

Referandum sonuçlarını değerlendiren Kaya, ‘Referandum sonuçları arzu ettiğimiz gibi olmasa da bizim açımızdan başarılı olduğuna inanıyorum. Orhangazi’de çok küçük bir farkla hayır çıktı. Ancak oransal bakarsak Orhangazi 0,8 ile geride kalmışken, Bursa 1, bölge 2,5 gibi. Kendine has özellikler taşıyan bir referandum yaşadık. Bunu teşkilatla, yerel yönetimle, il yönetimiyle ilişkilendirmek doğru değil. Orhangazi’de çıkan sonuç sosyolojik yapıyla ilintili bir durum. AK Parti Orhangazi’de bir geri geliş yaşamadı.’ dedi. Önümüzde yerel seçim olduğunu söyleyen Kaya, ‘Sonuç asla değişmeyecek. Başarılı olacağımıza inancım tamdır.’ şeklinde konuştu.

SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR

Başkan Kaya, ‘Referandum Orhangazi çok nazik ve saygın şekilde geçti. Siyasilerin birbirine karşı söylem ve açıklamaları oldu. Bu siyasetin yapısında var. Ancak Orhangazi’deki huzuru bozmadı ve bozmayacaktır.’ dedi. Kaya, huzur içinde tamamlanan referandum sürecinde katkısı olan siyasi parti başkan ve yöneticilerine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 

‘YENİ SİSTEM HIZ KATACAK’

Referandumda halkın onayını alan yeni sistemin Türkiye’nin önünü açacağını belirten Kaya, bürokrasi denilen en büyük engelin ortadan kalkacağını ve daha hızlı kararlar alınabileceğini söyledi. Kaya, yeni sistemin milleti merkeze koyan bir sistem olduğuna vurgu yaparken, ‘Bundan sonra herşey daha güzel olacak. Bizlerde bu hızlı sisteme ayak uydurmalı ve millete daha yakın olmak adına bugüne kadarki çalışmalarımızın üzerine yenilerini eklemeliyiz’ dedi.

‘KONGRE ODAKLI ÇALIŞMIYORUZ’

Basın mensuplarının kongre hakkındaki sorularını yanıtlayan Kaya, ‘Kongrelerin Kurban bayramından sonra yapılacağını biliyoruz. Ancak MKYK daha erken olması için karar da alabilir. 2019’da seçim var, ama siyaset kendi içinde yeni kararlar da alabilir. Kongrenin yada seçimin ne zaman yapılacağı önemli değil. Çünkü kongre odaklı çalışmıyoruz. Bizim meselemiz sorumluluklarımızla meşgul olmaktır. AK Parti’nin yapısı budur; yarın seçim varmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gündemimizde kongre ile ilgili bir hassasiyet yok. Zamanı geldiğinde şekillenir’ dedi.

‘AİLE GİBİYİZ’

AK Parti Orhangazi teşkilatı ve yönetim kademelerinin çalışmalarına değinen Kaya, ‘Burada aile gibiyiz. Öncelikle sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bununla birlikte mutlu ve huzurlu çalışmalar yürütebiliyoruz.’ dedi. AK Parti’nin kendi içindeki performans sistemine değinen Kaya, ‘Gençlik kollarımız Türkiye ortalamasında birçok kez birinci oldu. Kadın kollarımız Bursa’da birincilikler Türkiye genelinde ikincilikler aldı. Orhangazi teşkilatı Bursa’nın birincisi oldu. Kapı kapı çalıştığımız bir süreci geride bıraktık. Teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkür ederim’ dedi.

‘DAHA DİSİPLİNLİ BİR SÜREÇ OLACAK’

AK Parti’deki yeni süreçle ilgili soruları da yanıtlayan Kaya,’AK Parti’de kimse kendi hesabını parti hesabının üzerine çıkartamaz. Yeni süreç daha disiplinli olacak. Partiye zarar verecek hiçbir kişi yada harekete müsaade edilmeyecek.’ dedi.

 

1 2

1 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.