YENİ SEZONA HAZIR

  • Haberin Tarihi: 8 Temmuz 2019
  • Bu haber 1093 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YENİ SEZONA HAZIR

Orhangazi’de Marzim’in kurucusu İşadamı Yüksel Sert’in İznik Yolu Torsu tesisleri yakınlarında başladığı yeni zeytin depolarında inşaat tamamlanma aşamasına geldi. Tesisin zeytin sezonuna yetiştirileceği belirtildi. Her biri 250 m2’den oluşan toplam 83 adet dükkanın inşa edileceği zeytin havuzları toplamda 25 bin ton kapasiteli olacak. Tesislerin ilk etabında ise 9 bin ton kapasiteli havuzlar hizmete girecek.

Orhangazi’de Bursa yolu üzerindeki Marzim Tesisleri’nin de kurucusu olan işadamı Yüksel Sert tarafından İznik Yolu üzerinde Torsu Tesisleri yakınlarında yapımına başlanan yeni Orhangazi Zeytin Havuzları Tesisleri’nin inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

Büyük bir eksiği giderecek

İşadamı Yüksel Sert tarafından inşa edilen yeni zeytin havuzlarında 33 dükkandan oluşacak ilk etap tamamlanıyor. Proje sahibi işadamı Yüksel Sert, Orhangazi Zeytin Havuzları’nın her biri 250 m2 büyüklüğünde toplam 83 adet dükkandan oluşacağını belirterek, her dükkanda ise toplamda 30 adet havuz yer alacak. Yeni Orhangazi Zeytin Havuzları tesislerimiz Orhangazi’de önemli bir eksiği daha gidermiş olacak dedi.

Toplam 25 bin ton kapasiteli

Yüksel Sert, tesislerin toplam kapasitesinin 25 bin ton olduğunu belirterek, tesisimiz Marzim’den sonra bölgenin en büyük tesisi olacak dedi.

İlk etap tamamlanıyor

Tesislerin ilk etap inşaatı bitme noktasına geldi. Beton çalışmalarının devam ettiği, havuzların ise tamamlandığı tesislerde ilk etapta 9 bin ton kapasite olacak. Yüksel  Sert bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan tesislerin Orhangazi’de zeytin ticaretine de büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.