YENİ ÖĞRENCİLER İŞTE BÖYLE KARŞILANIR

  • Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019
  • Bu haber 855 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
YENİ ÖĞRENCİLER İŞTE BÖYLE KARŞILANIR

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesinde okula yeni gelen öğrencilerin simit atılarak karşılanması Türkiye genelinde büyük tepki toplarken, Orhangazi Alitekin İlkokulunda üst sınıf öğrenciler okula bu yıl başlayan yeni öğrencileri okul girişinde ellerinde Türk bayrakları ile karşıladı. Öğrenci velilerinin alkışları eşliğinde okula giren öğrenciler ilk gün heyecanı yaşadı.

2019-2020 eğitim öğretim yılının başladığı ilk günlerde Orhangazi Alitekin İlkokulunda öğrencilerin yeni öğrencileri karşılama seremonisi ayakta alkışlandı. Okulların ilk gününde İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde üst sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan diğer öğrencileri üzerlerine simit atarak karşılaması ve bunu gelenek haline getirmesi Türkiye genelinde ve sosyal medyada büyük tepki toplarken Orhangazi Alitekin İlkokulundaki uygulama ise hem öğrenci velileri hem de kamuoyu tarafından büyük takdir topladı.

Türk Bayraklarının altından geçtiler

2019-2020 Eğitim öğretim sezonu için ders başı yapan Orhangazi Alitekin İlkokulunda okul bahçesinde toplanan öğrenciler, tören sonrasında sınıflarına alındı. Törenin bitiminde ise Alitekin İlkokulunda üst sınıflarda okuyan öğrenciler okul girişine geçip ellerine Türk Bayraklarını aldılar ve bir koridor oluşturdular. Bu yıl ilk kez birinci sınıfa başlayan öğrenciler ise üst sınıfların oluşturduğu bayraktan koridorda bayrakların altından geçerek sınıflarına girdiler. Öğrencilerin bu uygulaması ise öğrenci velileri tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.