Yapı Fuarı kapılarını açtı

  • Haberin Tarihi: 10 Mayıs 2018
  • Bu haber 149 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yapı Fuarı kapılarını açtı

41.İstanbul Yapı Fuarı kapılarını açtı. Yerli ve yabancı yüzlerce firmanın yer aldığı Yapı Fuarı’nda Orhangazi’den Efendioğlu Mermer A.Ş.’de stant açtı.

Turkeybuild İstanbul, aralarında Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkanı Ö. Selçuk Özdil, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) Başkan Yardımcısı Mehmet Ersül, Serbest Mimarlar Dernekleri (SMD)’nden Türk SMD Başkanı Aytek İtez, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TMMMB) Başkanı A. Süreyya Ural, İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) Başkanı Hüseyin Egeli ve Urban Land Institute Türkiye (ULI Türkiye) Başkanı Zafer Baysal’ın olduğu geniş bir protokol katılımıyla Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8 Mayıs’ta kapılarını açtı.

Fuarın açılış konuşmalarını Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan ve ITE Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen yaptı.

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “İhracatta 19 milyar dolar, iç pazarda ise 100 milyar dolar beklentimiz var”

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan açılış konuşmasında, “Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, tüm paydaşların buluştuğu; üreticiden müteahhitte, mimardan mühendise, öğrenciden ustalara herkesin buluştuğu önemli bir platform. Yurtiçi, yurtdışı katılımcılarla birlikte uluslararası bir özellik de kazanmış vaziyette. Bu coğrafyanın en iyi fuarı olduğunu söyleyebilirim. 2017 yılı ekonomide 7.4 büyüme ve 850 milyar dolar ekonomik büyüklükle yılı kapattı. İnşaat sektörü 8.9 büyüdü ve 146 milyar dolar inşaat sektörünün toplam büyüklüğe erişti. Bunun 3’te 2’si yani yüzde 65’i inşaat malzemelerinden oluşmakta. Dolayısıyla 112 milyar dolarlık bir büyüklükten söz ediyoruz. 95 milyar dolarlık iç pazardan ve 17.3 milyar dolarlık ihracattan bahsediyoruz. İnşaat malzemeleri ve inşaat sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörü olduğunu rakamlarla, günlük hayatımızda da net bir şekilde gösteriyor” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.