“Yanlışa-ihmalkarlığa tahammülümüz yoktur”

  • Haberin Tarihi: 14 Mart 2019
  • Bu haber 166 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Yanlışa-ihmalkarlığa tahammülümüz yoktur”

Saadet Partisi’nden miting kuraları ile ilgili yapılan

Saadet Partisi Orhangazi ilçe yönetimi miting kuraları ile ilgili olarak İlçe Seçim Kurulu’na sunulması gereken dilekçeyi götürmediği gerekçesi ile miting kuralarına katılamayacak olan Saadet Partisi’nin Seçim İşleri başkanı Hüseyin İlmen’i görevden aldı.

Saadet Partisi ilçe başkanlığı konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yüksek seçim kurulu tarafından yayınlanan seçim takvimi çerçevesinde siyasi partilerin ve bağımsız adayların yararlanacakları miting alanları ile tarih ve saatleri noktasında seçim işleri başkanlığımızın sorumluluğunda olan dilekçeli beyanında yaşanan talihsizlikten dolayı Saadet Partisi Orhangazi Teşkilatı Seçim İşleri başkanı M. Hüseyin İlmen görevinden istifa ettirilmiştir. Saadet Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Yakup yıldırım konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Orhangazi için önemli bir seçim arifesinde böyle bir talihsizliğin yaşanması bizleri derinden üzmüştür. Görev ve sorumluluğunun bilincinde olduğuna inandığımız seçim işleri başkanımız yaptığımız istişare neticesinde görevinden el çektirilmiştir. Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de Saadet partimizin bir başka partiyi destekleyeceği yönündeki ahlaksız, mesnetsiz ve hatta şerefsizce yapılan manipülasyonlara değerli halkımızın itibar etmeyeceğini biliyoruz.  Saadet Partisi olarak yola çıktığımız ilk gün ki heyecanla Orhangazi’mizi içine düşmüş olduğu bataklıktan kurtarmak ve yeniden ihya etmek için çalışmalarımıza son sürat devam ettiğimizi bildirir, bizlere gönül veren kıymetli Orhangazili hemşerilerimize şükranlarımızı sunarız.” dedi.  Saadet Partisi Orhangazi Belediye Başkan Adayı Mücahit HATİPOĞLU konuyla alakalı yaptığı açıklamada; “Biz yola çıkarken teşkilatımızla ve ekip arkadaşlarımızla beraber “Vakit yapılan yanlışları düzelme vakti” demiştik! Yanlış yapan kardeşimiz dahi olsa yanlışa ve ihmalkarlığa tahammülümüz yoktur. Bizleri ilk günden beri destekleyen ve her geçen gün bir çığ gibi büyüyen gönüldaşlarımızla kucaklaşacağımız miting programının böylesine bir ihmalkarlık ile miting takviminde yer alamamamız siz değerli halkımızla buluşmamıza engel olmayacaktır.” dedi. Hüseyin İlmen ise yaptığı açıklamada; “Gönül verdiğim bu davada yaptığım bu ihmalkarlıktan dolayı başta dava arkadaşlarım olmak üzere Saadet Partisi Bld. Bşk. Adayı Sayın Mücahit Hatipoğlu ve kıymetli seçmenimizden özür diliyorum. Saadet Partisi Orhangazi İlçe Yönetiminin hakkımda aldığı kararı saygıyla karşılıyorum.” dedi.

Ne olmuştu?

Saadet Partisi’nde Seçim işleri başkanı Hüseyin İlmen’in 8 Mart tarihinde miting kuraları ile ilgili dilekçeyi İlçe Seçim Müdürlüğüne sunduğu ancak ilçe seçim müdürlüğünden dilekçe için henüz erken daha sonra getirin yanıtı aldığı ileri sürülürken, SP’nin ise daha sonraki süreçte dilekçeyi ilçe seçim müdürlüğüne götürmediği belirlendi. SP Belediye Başkan adayı Mücahit Hatipoğlu ise konu ile ilgili hukuki yollara başvuracaklarını ifade etti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.