Vatan Partisi’nden Üretim Devrimi Kurultayına davet

  • Haberin Tarihi: 22 Kasım 2019
  • Bu haber 535 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vatan Partisi’nden Üretim Devrimi Kurultayına davet

Vatan Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Hüseyin Ertaş, Türkiye’nin 1980 yılından itibaren ‘Neoliberal Ekonomi’ adı altında uygulanan politikalarla bu noktaya geldiğini ve artık bu sistemin tıkandığını vurguladı. Ertaş, Bursa’da 30 Kasım tarihinde düzenleyecekleri Üretim Devrimi kurultaylarına vatandaşları davet etti.

Vatan Partisi’nin Türkiye’nin her yerinde Üretim Devrimi kurultayları düzenleyeceğini aktaran Başkan Ertaş, ilk kurultayı 21 Kasım’da Nevşehir’de gerçekleşeceğini ve 30 Kasımda da Bursa’da yapılacağını söyledi. Hüseyin Ertaş, ‘Önümüzdeki dönem ülkemizin önündeki en büyük sorun ekonomi, bunu görüyoruz, işçi, çiftçi, sanayici, esnaf, memur da bunu görüyor ve böyle gitmez diyor. Biz Türkiye’nin önüne bir çıkış programı sunuyoruz.’ Dedi

Vatan Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Hüseyin Ertaş’ın açıklamaları şu şekilde:

24 Ocak 1980 kararlarıyla başladı bu süreç. “Dünya Ekonomisiyle bütünleşiyoruz” dediler, KİT’ler özelleştirildi, çiftçiye destek akçaları kaldırıldı, gümrükler indirildi, yabancı paranın giriş çıkışı serbest bırakıldı. Devlet küçültüldü.

Eğer siz gelir “Neoliberal Ekonomi” programını “Dünya Ekonomisiyle bütünleşiyoruz” programını Türkiye’ye dayatırsanız, Çukurova’daki pamuğumuzu toplamayıp daha ucuz diye ABD’den, Yunanistan’dan alırsınız, Zonguldak dağının altındaki ülkemize 150 yıl yetecek kömürü çıkartmayıp Ukrayna’dan, Rusya’dan kömür alırsınız. Bu sistem bizi borca batırdı.

‘TÜRKİYE BURADAN ÜRETİM ODAKLI EKONOMİYLE ÇIKACAKTIR’

Borçlanma ve Türkiye’yi borçla yönetme dönemi artık geride kalmıştır. Üretim ekonomisini kuranlar ve Türkiye’yi birleştirenler iktidar olacaktır. Türkiye, bu çetin koşullardan Üretim Odaklı Ekonomiyle çıkacaktır. Refaha ulaşmanın, zenginleşmenin biricik yolu, üretmektir. Vatan Partisi milletimize gönlünüz rahat olsun diyor. Çıkış programımız var. Toplumun bütün kesimlerini gözeten, kucaklayan karma ekonomi modelini uygulamak bugün Türkiye’nin önüne gelmiş dayanmıştır.

BURSA’DA BULUŞUYORUZ

30 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 13.00 ile 19.0 arası Bursa’da Merinos Kültür Merkezinde Üretim Devrimi kurultayı gerçekleştirileceğini belirten Başkan Ertaş, Türkiye’nin her yerinde Üretim Devrimi kurultayları yapacaklarını, herkesi bu kurultaylara katılmaya, takip etmeye davet ediyoruz dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.