Üretici çocukları Birliği ziyaret etti

  • Haberin Tarihi: 18 Kasım 2019
  • Bu haber 449 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üretici çocukları Birliği ziyaret etti

Sofralık zeytin ve zeytinyağın öncü kuruluşlarından Marmarabirlik’in bugün  önemli konukları vardı.Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’nın ev sahipliği yaptığı  etkinlikte İznik Kadir Koyutürk İlkokulu  öğrenci ve velileri Başköy tesislerini gezerek  zeytinin üretim aşamaları hakkında bilgiler aldı.

65 yıllık geçmişi ve 32 bin ortağı ile ülke ekonomisine değer katmaya devam eden  Marmarabirlik, üretici ortaklarının çocuklarına kapılarını açtı. Bu kapsamda Dört medeniyete başkentlik yapmış olan İznik ilçesinin Kadir Koyutürk İlkokulu  öğrencileri Marmarabirlik’i ziyaret etti. Etkinlikte minik öğrenciler  zeytin ve zeytinyağın üretim aşamalarını yerinde görme fırsatı buldu.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa’nın ev sahipliği yaptığı ziyarete Okul Müdürü Ömer Faruk Toprak, sınıf öğretmenleri ve öğrenci velileri ile birlikte yaklaşık 150 kişi  katıldı. Başköy’de bulunan entegre tesislerinde vakum ambalaj ünitesi, teneke kutu ambalaj ünitesi, ezme üretim ünitesi, lisanslı depo, zeytinyağı sıkım ve ambalajlama ünitesini gezen öğrenciler tesislere hayran kaldı.

Konuklara hitaben Genel Müdürlük konferans salonunda  kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Hidamet Asa, “Dedeleriniz, babalarınız ve annelerinizin ortağı, sahibi olduğu Marmarabirlik’e hoş geldiniz. Kooperatifler üreticilerin sermayelerini birleştirerek oluşturdukları güç birliğidir. Kooperatifler ekonominin yapı taşlarıdır. Değerli çocuklar ilerde sizlerde büyükleriniz gibi kooperatifçiliğe önem verin, sahip çıkın. Çünkü kooperatifçilik sizin geleceğinizdir” dedi.  

Okul Müdürü Okul Müdürü Ömer Faruk Toprak ise yaptığı açıklamada, “Marmarabirlik hem Bursa’mızın hem ülkemizin  çok değerli bir kuruluşu. Zeytincilik ilçemizin en önemli geçim kaynağı. Çocuklarımız tarlada üretim safhasını iyi bilmektedirler. Bu ziyaretle amacımız, tarladan sonraki olgunlaştırma, üretim, ambalajlama, satış ve pazarlanmasıyla ilgili tecrübe kazanmalarını sağlamaktı. Başta Başkanımız Hidamet ASA olmak üzere, tüm Marmarabirlik ailesine bizi ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü  Ömer Faruk Toprak günün anısına  Başkan Hidamet Asa’ya kahve takımı hediye ederken, ziyaret sonunda tüm öğrencilere içinde kitapta bulunan hediye çantası verildi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.