Ülkü Ocakları yeni yönetimi hızlı başladı

  • Haberin Tarihi: 27 Ocak 2020
  • Bu haber 347 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ülkü Ocakları yeni yönetimi hızlı başladı

Orhangazi Ülkü Ocaklarında eğitim çalışmalarında hızlı başladı. Hem gençlere ocak binasında ders ve eğitimler başladı hem de meslek sahibi olmayan gençler için Ülkücü Camianın esnaflarının yanında meslek öğrenmeleri için çalışmalar başlatıldı.

Orhangazi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Olcay Erol, eğitim çalışmaları kapsamında ocak binasında faaliyetlerin başladığına değinerek; “Orhangazi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak haftalık cuma seminerimiz yapılmıştır. Yöneticimiz Nurullah Şen ve Mehmet Hatipoğlu tarafından Türk Dünyasında Ülkü Ocaklarının Yeri ve Eğitim Öğretimin Önemi konuları değerli katılımcılara anlatılmıştır” dedi.

GENÇLER MESLEK SAHİBİ YAPILIYOR

Eğitim ve derslerin yanı sıra okulunu tamamlayamayan gençlerin hem açıktan okulunu tamamlamalarına yardımcı olduklarını hem de meslek sahibi olmaları adına da usta esnafların yanında çıraklıklara başladıklarına değinen Başkan Olcay Erol; “Eğitim ve kültür alanında gençlerimizin yetişmesi adına temel hedefimiz daha fazla eğitim olacaktır. Eğitimin yanı sıra gençlerimizin meslek sahibi olmaları adına ustalarımız yanında çalışmalara da başladılar. Gerek verilen eğitimlerde gerekse gençlerimizin meslek sahibi olmaları konusunda bizlere destek veren tüm kardeşlerimize, büyüklerimize ve ustalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.