TURŞU ÜRETİM MERKEZİ YOLDA

  • Haberin Tarihi: 8 Mart 2018
  • Bu haber 288 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TURŞU ÜRETİM MERKEZİ YOLDA

Orhangazi Belediyesi’ne ait Gemiç altındaki yaklaşık 100 bin m2 arsa üzerine inşa edilmesi planlanan Gıda Üretim Merkezi ile ilgili Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gedelek’li Turşucularla bir araya geldi. Gemiç altındaki arsada Turşu Üretim Merkezi kurulabileceğini belirten Başkan Çağlayan, Gedelek Turşu Üreticileri Kooperatifi başkanı ve diğer üreticilerin bu konudaki talep ve görüşlerini aldı.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gemiç altında yapılması planlanan yeni gıda üretim merkezi bünyesinde Turşu üreticileri için düşünülen yeni Turşu Üretim Merkezi ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Gedelek Turşu Üreticileri Kooperatifi Başkanı Mustafa Şener ve Gedelek’te faaliyet gösteren Turşucularla istişare toplantısında bir araya geldi.

GIDA ÜRETİM MERKEZİ

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, toplantının amacının bu konuda Turşu üreticilerinin görüşlerini ve bu konudaki eğilimlerini öğrenmek olduğunu belirterek, daha önce bu arsa zeytin entegre tesisi için Büyükşehir Belediyesi’ne verilmişti. Ancak Büyükşehir belediyesi bu arsadaki tüm plan düzenlemelerini yaptıktan sonra projeyi rafa kaldırmasından dolayı biz de burayı bir şekilde hayata geçirmenin planlarını yaptık. Eğer bu arsa için turşu üreticilerimiz yeni tesis talebinde bulunursa biz de planlamalarımızı buna göre yapacağız dedi.

TÜM PLANLAMA TURŞU ÜRETİCİLERİMİZİN BEKLENTİLERİ DOĞRULTUSUNDA YAPILACAK

Belediye başkanı Neşet Çağlayan Gemiç altında 100 bin m2’lik bir arsa. Buradaki tüm planlamalarımızı, projenin detaylarını ve diğer hususları turşu üreticilerimizin talepleri doğrultusunda yapmayı düşünüyoruz dedi. Çağlayan, bu konuda sizlerin de görüşlerine başvurmak için bir araya geldik diye konuştu.

TALEP TOPLANACAK

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Turşu üreticileri ile yapılan toplantıda ayrıca burada planlanan proje konusunda üreticilerimizden talep toplayacağız. Gelecek talepler doğrultusunda projenin nasıl şekilleneceğine karar vereceğiz. Yapılacak tesislerin metrekaresinden niteliğine kadar her bir konuyu üreticilerimizle birlikte ortaya koyacağız dedi.

TURŞU ÜRETİCİLERİNDEN PROJEYE DESTEK

Orhangazi Gedelek Turşu Üreticileri Kooperatifi Başkanı Mustafa Şener, projenin kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, bizler kooperatif ve üreticilerimiz bir araya gelip bir ön talep oluşturabiliriz. Bu talepler doğrultusunda da çalışmalarımız devam eder dedi.

ÜRETİCİLERİN GÖRÜŞLERİ ALINDI

Toplantıda ayrıca Belediye Başkanı Neşet Çağlayan turşu üreticilerinin görüşlerine de başvurdu. Başkan Çağlayan toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede proje için bir ön talep formaları hazırlayacaklarını ve bu talep formları ile üreticilerin görüşlerine başvuracaklarını ifade ederek, projemizi de bu taleplerden sonra şekillendirmiş olacağız dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.