Türkeş Mevlid-i Şerif ile anılacak

  • Haberin Tarihi: 4 Nisan 2018
  • Bu haber 1332 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Türkeş Mevlid-i Şerif ile anılacak

Ülkücü hareketin lideri Alparslan Türkeş, vefatının 21. yılında MHP Orhangazi ilçe başkanlığı tarafından organize edilen Mevlid-i Şerif ile anılacak.

Milliyetçi Hareket Partisi Orhangazi ilçe başkanlığı ülkücü hareketin lideri Alparslan Türkeş’i vefatının 21. yılında anacak. MHP, Türkeş’in vefatının sene-i devriyesi nedeniyle Mevlid-i Şerif okutacak. MHP İlçe Başkanı Necati Güneş, akşam namazından sonra Tekke Camii’nde düzenlenecek olan Mevlid-i Şerif’e tüm Orhangazi halkının davetli olduğunu açıkladı.

‘TÜRK MİLLETİ SENİ UNUTMAYACAK’

MHP başkanı Necati Güneş, Türkeş’in vefatının yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Türklük bilincinin, Türkeş’in yetiştirdiği kuşakların mücadelesi sayesinde Türkçenin konuşulduğu her coğrafyayı vatan sayan vasi bir anlayışla yerküreye yayıldığını belirten Güneş, ‘Milletimizi çağlar üzerinden aşırıp muasır medeniyetler seviyesinin zirvesine çıkarmak üzere yola çıkan kutlu kervan; her geçen gün, her geçen yıl büyüyüp genişlemektedir. Dün Başbuğ’umuzun etrafında toplanan yüzlerin, binlerin açtığı mukaddes yolda; bugün milyonlar yürümektedir. MHP; Başbuğ’umuzun işaret ettiği istikamette Liderimiz Devlet Bahçeli’nin rehberliğinde kutlu bir hedefe, yeni bir Kızılelma’ya doğru emin ve salim adımlarla ilerlemektedir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Kurucusu ve Lideri Alparslan Türkeş, ölümünün 21. yıldönümü olan 4 Nisan 2018 günü,  sevgi, rahmet ve minnetle anılacaktır.  Rahat uyu Başbuğum! Ruhun şad olsun! Türk milleti seni asla unutmayacaktır! Türk milleti, emanetine dünya durdukça sahip çıkacaktır.’ dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.