Tuna İlköğretim yeni bina ihalesi sonuçlandı

  • Haberin Tarihi: 7 Aralık 2017
  • Bu haber 308 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tuna İlköğretim yeni bina ihalesi sonuçlandı

Orhangazi’de Tuna İlköğretim Okulu yanında yapılacak olan 24 derslikli yeni okul binasının inşaat ihalesi sonuçlandı. Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, 18 firmanın katıldığı ihalede 4 milyon 261 bin TL teklif veren Abdullah İlker Velioğlu ve Burak Akyıldız İş Ortaklığı firması ile sözleşme imzaladı. Yer teslimi yapıldıktan sonra okul inşaatı önümüzdeki günlerde başlayacak.

Orhangazi’de Tuna İlköğretim Okulu yanında Orhangazi Belediyesi tarafından tahsisi yapılan arsa üzerine yapılacak olan 24 Derslikli okul inşaat ihalesi sonuçlandı. Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından geçen ay yapılan ihaleyi inceleyen ihale komisyonu inşaat ihalesini 4 milyon 261 bin TL teklif veren Abdullah İlker Velioğlu ve Burak Akyıldız İş Ortaklığına verdi.

İNŞAAT ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLIYOR

Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından daha önce eski hastane binasının yerine yapılacak olan 32 derslikli okul inşaatının ardından Tuna İlköğretim okulu yanına da yapılacak 24 derslikli yeni okul binası 6 milyon 425 bin TL muhammen bedelle ihaleye çıkmış ve ihaleye 18 firma katılmıştı. İhale komisyonu teklifleri inceledikten sonra en uygun teklifi veren Abdullah İlker Velioğlu ve Burak Akyıldız İş Ortaklığı ile sözleşme imzaladı. Yüklenici firmaya yer teslimi yapılmasının ardından inşaat önümüzdeki günlerde başlayacak. Yeni okul binasının gelecek yıla yetiştirilmesi için çaba harcanacak.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.