TSO’da Girişimcilik Eğitimi yeniden başlıyor

  • Haberin Tarihi: 2 Kasım 2018
  • Bu haber 230 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TSO’da Girişimcilik Eğitimi yeniden başlıyor

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yeniden açıyor.

KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak için eğitime katılım şartı aranıyor.

23-26 Ekim’de Mihriban Akyol tarafından verilen eğitimin ardından ikincisi 13-16 Kasım’da Orhangazi TSO’da gerçekleştirilecek. Eğitimlerinin mülakatları yine eğitmen tarafından yapılacak. 25 kişilik bir sınıf oluşturulacak ve 4 günde toplamda 32 saat eğitim verilecek

Girişimcilik Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

Odadan yapılan açıklamada;  “ Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir. Ülkemizin içinde bulunduğu dönem itibarıyla, girişimcilerimize çok daha ihtiyacının olduğundan hareketle, Odalar olarak daha fazla sayıda girişimcinin iş camiasına katılması, ülkemiz ve insanlarımızın refaha kavuşması bakımından çok önemlidir” denildi.

9 Kasım Cuma Gününe Kadar Başvurular Alınacak.

Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, 9 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar, www.kosgeb.gov.tr adresinden , Duyurular- Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Duyuruları-E –devlet şifresi ile giriş yapıp kayıt yaptırmaları ve ardından başvuru evraklarıyla İşkur Gemlik Hizmet Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için bir yılda toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimciler makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.
Girişimciler, konuyla ilgili detaylı bilgi için Orhangazi TSO ‘da bulunan KOSGEB Orhangazi Temsilciliği ile irtibata geçebilirler.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.