TOKİ YILSONU TAMAMLANIYOR

  • Haberin Tarihi: 25 Şubat 2020
  • Bu haber 478 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ YILSONU TAMAMLANIYOR

Orhangazi’de Toplu Konut İdaresi tarafından inşaatı sürdürülen TOKİ 4.Etap İnşaatlarında kaba inşaatlarda 1 aylık çalışma kaldı. Yılsonu tamamlanması planlanan ve 292 konuttan oluşan projenin 2021 yılının başında hak sahiplerini ağırlayacağı kaydedildi. Konutların müracaatları ve kura çekimi ile ilgili bilinmezlik ise devam ediyor.

Orhangazi’de yapımına geçen yılın sonlarında başlanan TOKİ 4.Etap Konutlarının inşaatında yüzde 30’luk bölüm tamamlandı. Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilecek olan 292 konuttan oluşacak olan konutlarda kaba inşaatın 1 ay içinde tamamlanacağı kaydedildi.

Bloklar yükseliyor

TOKİ Başkanlığı tarafından Orhangazi’de hayata geçirilecek olan 292 Adet Konut, 2 Adet Dükkân ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi ihalesi daha önce sonuçlanmıştı. 2 Temmuz 2019 tarihinde yapılan ihalenin teklif değerlendirme süreci tamamlanmıştı. 24 firmanın katıldığı ihaleyi en uygun teklifi veren Maksem Yapı İnşaat A.Ş ihaleyi 55 Milyon 922 Bin TL bedel ile kazanmıştı. 550 günde tamamlanacak olan proje 41.057,542 m2’lik alanda yapılacak. TOKİ 4.Etap konut projesinde toplam 32 bloktan oluşacak olan konutlarda blokların dörtte üçü tamamlanma aşamasına geldi.

Yılsonu tamamlanması planlanıyor

İhale şartnamesine göre 550 iş gününde tamamlanması planlanan TOKİ konutlarını yüklenici firmanın 2020 aralık sonuna kadar tamamlamayı planladığı kaydedildi. Öte yandan TOKİ’den yapılan açıklamada ise konutlara müracaatların inşaatın yüzde 40’lık bölümü tamamlandıktan sonra yapılacağı belirtildi.

Müracaatlar ile ilgili bilinmezlik sürüyor

Öte yandan TOKİ 4.Etap Konutları ile ilgili müracaat süreci ve kura çekimi ile ilgili bilinmezlik ise devam ediyor.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.