TOKİ konutları 288 adet olacak

  • Haberin Tarihi: 12 Eylül 2018
  • Bu haber 201 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ konutları 288 adet olacak

Orhangazi Belediyesi’nin girişimleri ile Toplu Konut İdaresi tarafından yapılacak olan 240 adet olarak planlanan TOKİ konutları, konutların yapılacağı alanda yapılacak olan plan değişikliği ile konut sayısı 288’e çıkarıldı. Eylül ayı meclis toplantısında görüşülen plan değişikliği Ak Partili meclis üyelerinin onayı ile kabul edilirken, TOKİ konut adedinin yükseltilmesini öngören plan değişikliğine DP’li üyeler red oyu kullandı.

Orhangazi Belediyesi Eylül Ayı Belediye Meclis toplantısının ikinci oturumu yapıldı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Başkanlığında meclis toplantı salonundaki meclis toplantısında geçen hafta yapılan ilk oturumda imar komisyonuna havale edilen 5 madde görüşülerek karara bağlandı.

TOKİ’de konut sayısı artırıldı

Orhangazi Belediyesi’nin girişimleri ile Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’de yapılacak olan ve daha önce ön başvuruları alınan 240 adet konut, Belediye Meclisinde konutların yapılacağı arsa ile ilgili plan değişikliği sonrasında 288’e yükseltilmiş oldu. Konutların yapılacağı arsa ile ilgili plan değişikliği maddesi Ak Partili meclis üyelerinin kabul oyları ile meclisten geçerken, konut sayısının artırılması ile ilgili maddeye DP’li meclis üyeleri red oyu kullandı.

İmar Değişiklikleri görüşüldü

Orhangazi Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısında ayrıca plan değişikliği ile Orhangazi Reziyonu Uygulama İmar Planı kapsamında genel hükümlerde olan plan notu değişikliği ve Şehit Erhan Öztürk Parkı içinde bulunan arsaya yap-işlet-devret modeli ile kafeterya yapılması için 10 yıl süreliğine arsanın kiraya verilmesi mecliste görüşülerek kabul edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.