TOKİ ihalesi onaylandı

  • Haberin Tarihi: 3 Eylül 2019
  • Bu haber 1400 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ ihalesi onaylandı

Yüklenici firma Maksem Yapı

Toplu Konut İdaresi tarafından ihalesi 2 Temmuz tarihinde yapılan TOKİ Orhangazi Dördüncü Etap 292 adet konut ihalesi sonuçlandı. 24 firmanın katıldığı ihalede 55 milyon 922 bin TL ile en uygun teklifi veren Maksem Yapı İnşaat A.Ş. firması ihalenin yüklenici firması oldu. Firma ile sözleşme imzalandıktan sonra inşaat çalışmaları başlayacak.

 

TOKİ Başkanlığı tarafından Orhangazi’de hayata geçirilecek olan 292 Adet Konut, 2 Adet Dükkân ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi ihalesi sonuçlandı. 2 Temmuz 2019 tarihinde yapılan ihalenin teklif değerlendirme süreci tamamlandı. 24 firmanın katıldığı ihaleyi en uygun teklifi veren Maksem Yapı İnşaat A.Ş ihaleyi 55 Milyon 922 Bin TL bedel ile kazandı. TOKİ başkanlığı tarafından 10 günlük itiraz ve evrak hazırlama süresi verilen Maksem Yapı İnşaat A.Ş’ye bu ay içerisinde yer teslimi yapılacak ve inşaat süresi başlayacak. 550 günde tamamlanacak olan proje 41.057,542 m2’lik alanda yapılacak.

 

Orhangazililerin merakla beklediği TOKİ 4. Etap konutlarının 2 Temmuz 2019 tarihinde TOKİ İstanbul’da yapılmıştı. Orhangazi’de 292 Adet Konut, 2 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşinin ihale sonucu açıklandı. İstanbul’da faaliyet gösteren  köklü firmalardan olan Maksem Yapı A.Ş, Türkiye’nin bir çok bölgesinde toplu konut, kamu binası ve özel yaşam alanları ihaleleri alarak projeleri teslim ettiği öğrenildi. 550 günde tamamlanacak olan proje öncesinde Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ÇED süreci başlatmıştı.

 

YATAY MİMARİ OLARAK YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, dar ve orta gelir grubundaki vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için “50 Bin Sosyal Konut Projesi” lansmanıyla TOKİ tarafından yapılacak olan projelerden olan Bursa Orhangazi Projesi, Bursa ili, Orhangazi ilçesinde, “294 Adet Konut, 2 Adet Dükkan ve 1 Adet Cami Projesi” İnşaatlarının yapımını kapsamaktadır. Faaliyetin gerçekleştirileceği (ÇED İzin Alanı) alanın yüz ölçümü toplam 41.057,542 m2’dir. Mahalle kültürünü önceleyen, yatay mimariyi esas alan medeniyete uygun sosyal konut projelerinde talebin çok olduğu projeler için ilk etapta hak sahipleri kurayla belirlenecektir. Ancak gelen tüm taleplere Bakanlık tarafından da yol haritası belirlenecektir. İş bu rapor; söz konusu proje için hazırlanmış olup, 26.05.2017 tarih ve 30077 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” (Ek-II) listesinde, Madde 33-Toplu Konut Projeleri (200 konut ve üzeri) kapsamındadır. Konut Projesi inşaat aşamasında ortalama 80 kişinin çalıştırılması planlanmaktadır. Hafriyat çalışmaları her bölge için farklı zamanlarda yapılacak olup 1.Bölge için hafriyat çalışmaları 10 ay, inşaat çalışmaları 8 ay ve 2. Bölge için hafriyat çalışmaları 10 ay, inşaat çalışmaları 8 ay sürecek olup proje toplamda 26 ayda tamamlanacaktır (Ek-10). Hafriyat çalışmaları aşamasında ayda 25 gün, günde 8 saat çalışılacaktır.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.