TOKİ ihale süreci başladı

  • Haberin Tarihi: 4 Ekim 2018
  • Bu haber 294 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ ihale süreci başladı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ekim ayı meclis toplantısı öncesinde gündeme ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Kültür Merkezi inşaatının ikinci etabının gelecek hafta başlayacağını belirten Çağlayan, Sosyal Medyada bazı kendini bilmezlerin TOKİ konutları ile ilgili yaptığı yorumlara da sert tepki göstererek, bilinçli bir algı yürütülüyor. TOKİ konutlarını biz müracaatlar çok olduğu için emsal artışı ile konut sayısını 240’dan 288’e çıkardık. TOKİ genel merkezi konutlarının ihale sürecini başlattı dedi.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Ekim Ayı Meclis toplantısı öncesinde gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yaptığı değerlendirmelerde sosyal medyada yürütülen bazı şahısların algı çalışması yürüttüğünü belirterek bu şahısların bilinçli bir şekilde yalanlarla insanları kandırdığını ifade etti.

Kültür Merkezi Orhangazi tarihinin en büyük belediyecilik yatırımıdır

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yaptığı değerlendirmede Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili ikinci ihale sürecinin tamamlandığını belirterek, yeni ihale sonuçlandı. Od-El inşaat isimli bir firma ihaleyi aldı. Firma gelecek hafta çalışmalarına başlayacak dedi. Çağlayan, Kültür Merkezi ihalesinin 34 milyon muhammen bedelle ihaleye çıkarıldığını da belirterek, ihaleyi alan firma 27 milyon TL’lik bir teklifle işi aldı. Daha önceki ilk etabın 12 milyon olduğunu, arsa bedelinin de 9 milyon TL olduğu düşünülürse, yapılacak olan Kültür Merkezi projesinin 50 Milyon TL maliyetli bir proje olacağını bunun da Orhangazi Belediyesi tarihinin en büyük belediyecilik yatırımı olduğunu ifade etti.

TOKİ konut ihale hazırlığı başladı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, son günlerde Sosyal Medyada TOKİ konutları ile ilgili yapılan ön ödemeli müracaatlar konusunda bazı kendini bilmez şahısların sosyal medyada algı çalışması yürüttüğünü de belirterek, birileri sanki TOKİ konutları ile ilgili ön ödemelerin Belediyeye yapıldığı gibi bir algı yürütüyor. Oysa ödemeler TOKİ hesabına yatırıldı. Ayrıca, TOKİ konutlarına müracaat sayısı 750’yi geçtiği için biz de 240 adet olan konut sayısını biraz daha artırmak için bir emsal artımına gittik. Konut sayısını 288’e çıkardık. Sosyal medyada yalan yanlış şeylerle insanların kafasını karıştırmaya çalışanlar bu süreci de gayet iyi bildikleri halde bu şekilde bir yaklaşım gösteriyorlar. TOKİ genel merkezi şu an itibarı ile ihale hazırlıklarına başladı dedi.

Turşu İşleme Merkezi projesi hazırlanıyor

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Göl sahil şeridinde yapımına başlanan ve 7 milyona malolacak olan Göl Sahil Projesi de kısa sürede tamamlanacak diye konuşarak, bununla birlikte Gemiç mahallesi altında yapılacak olan Turşu İşleme Merkezi ile ilgili proje çalışmalarımıza başladık. Bu konuda şu anda işletmelerden gelen talepleri alıyoruz dedi. Başkan Çağlayan, yeni et kesim merkezi için de ihaleye çıkacaklarını belirterek, bu ay içinde bu projenin ihalesini yapacağız. Orhangazi son derece modern bir et kesim merkezine de kavuşmuş olacak dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.