TOKİ BAŞVURULARINA YOĞUN İLGİ

  • Haberin Tarihi: 6 Temmuz 2020
  • Bu haber 382 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ BAŞVURULARINA YOĞUN İLGİ

 

Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’de yapımı devam eden ve bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan TOKİ konutları için başvurular başladı. Toki 4. Etap konut projesi müracaatları dün itibarı ile başladı. 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplamda 292 konut için önceden başvuru yapan 786 vatandaş için başlatılan müracaatlar Belediye Hizmet Binası girişindeki Ak Masalardan yapılıyor.

Orhangazi’de dördüncü etap olarak inşa edilen 160’ı 2+1, 132’si ise 3+1 olarak planlanan 32 blokluk TOKİ konutları için 2018 yılında ön ödeme ile başvuru yapan 786 kişi için yeni başvuru dönemi dünden itibaren başladı.

İlk gün başvuruda yoğun ilgi

TOKİ tarafından başvuru tarihi olarak belirlenen 6 – 24 Temmuz arası başvurular için Orhangazi Belediyesi Ak Masa birimine gelerek müracaat eden vatandaşlar yoğunluğa neden oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye girişinde her vatandaşın önce ateşi sağlık birimindeki hemşireler tarafından ölçülerek dezenfektan ve sosyal mesafeyi uygulayarak başvurular alındı. Daha önceden başvuru yapan vatandaşların başvuru şartlarını sağladığına dair başvuru uygunluk belgesini doldurularak başvuruları tamamlandı.

Yeni bir başvuru olmayacak

Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’ye yapılan 292 konut başvuralı için açıklamada bulunan TOKİ idaresi yeni bir başvuru alınmayacağını ve daha önceden başvuru yapan vatandaşların öncelik hakları olduğu belirtilmişti.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.