TOKİ 2020 SONUNDA BİTECEK

  • Haberin Tarihi: 7 Kasım 2019
  • Bu haber 648 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOKİ 2020 SONUNDA BİTECEK

Orhangazi’de yapımına başlanan TOKİ 4.Etap Konutları Hamzalı Yolu yeni mezarlık karşısındaki arsada devam ediyor. Yüklenici firmanın blok temellerini atmaya başladığı projenin 2020 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.

İnşaat ihalesi Temmuz ayında yapılan ve inşaatına Ekim ayında başlanan TOKİ 4.Etap Konut projesinde yüklenici firma 32 bloktan oluşacak konutların temellerini atmaya başladı. Hamzalı yolu üzerinde, yeni mezarlık karşısındaki arsa üzerine inşa edilen TOKİ 4.Etap konutlarında ekim ayı başında kurulan şantiyede ekipler yoğun mesai ile çalışmalarını sürdürüyor.

56 milyon TL’lik proje

TOKİ Başkanlığı tarafından Orhangazi’de hayata geçirilecek olan 292 Adet Konut, 2 Adet Dükkân ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi ihalesi daha once sonuçlanmıştı. 2 Temmuz 2019 tarihinde yapılan ihalenin teklif değerlendirme süreci tamamlanmıştı. 24 firmanın katıldığı ihaleyi en uygun teklifi veren Maksem Yapı İnşaat A.Ş ihaleyi 55 Milyon 922 Bin TL bedel ile kazanmıştı. 550 günde tamamlanacak olan proje 41.057,542 m2’lik alanda yapılacak.

Temeller oluşturuluyor

Yüklenici firmanın kurduğu şantiye sonrasında harfiyat çalışmaları da kısa sürede tamamlanmıştı. Firma 32 bloğun temellerini oluşturmaya başladı. TOKİ 4.Etap konut projesi havadan görüntülendi. 2 ayrı ekip halinde devam eden temel çalışmalarının 1 ay içinde tamamlanacağı kaydedildi.

2020 sonunda tamamlanması planlanıyor

İhale şartnamesine göre 550 iş gününde tamamlanması planlanan TOKİ konutlarını yüklenici firmanın 2020 aralık sonuna kadar tamamlamayı planladığı kaydedildi. Öte yandan TOKİ’den yapılan açıklamada ise konutlara müracaatların inşaatın yüzde 40’lık bölümü tamamlandıktan sonra yapılacağı kaydedildi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.