TOBB’dan Orhangazi TSO’ya Akrediasyon ziyareti

  • Haberin Tarihi: 17 Aralık 2017
  • Bu haber 469 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TOBB’dan Orhangazi TSO’ya Akrediasyon ziyareti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB), akreditasyon sistemi çalışmaları kapsamında, TOBB’a bağlı oda ve borsa başkanlıklarına sistem geliştirme ziyaretleri düzenliyor. Bu ziyaretler kapsamında 8. Dönemde gerçekleştirilen denetimde, kalitede C seviyesinden B seviyesine yükselen Orhangazi Ticaret ve Odasına geliştirme ziyareti düzenlendi.

Akreditasyon standardı kriterlerinin sürecini gözlemlemek amacıyla yapılan geliştirme ziyareti bağımsız denetçi kuruluş Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş.’den Denetçi  Gökhan Göksu tarafından gerçekleştirildi. Geliştirme ziyaretinde yapılan açılış ve günün sonunda  yapılan kapanış toplantılarına Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu, Meclis Başkanı Erol Hatırlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat, Öztürk, İslam Kurtiş, Enes Gören ve Oda personeli katıldı.

Akreditasyon Geliştirme ziyaretinde, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasının  Yönetim ve Oda Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planlaması ve Yönetimi, haberleşme ve Yayınlar, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı, Üye İlişkileri, Kalite Yönetimi, İletişim Ağı, Politika ve Temsil, Bilgi ve Danışmanlık ve Destek, İş Geliştirme ve Eğitimi gibi tüm hizmet faaliyetleri ve kalite dökümantasyon sistemi Türk Loydu Denetçileri Gökhan Göksu ve Nezahat Yılmaz tarafından incelendi.

Açılış toplantısında konuşan Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu; Üyelerimize “Beş Yıldızlı Hizmet” sloganıyla çıktığımız bu yola Akredite olmuş bir Oda olarak devam ediyoruz. Hizmet standartlarımızı artırmayı hedeflediğimiz bu sistemde üyelerimize iyi hizmet vermek en öncelikli hedefimiz. Geliştirme ziyaretlerinde eksikliklerimizin belirlenerek o eksikliklerin giderilmesini sağlamaya yönelik çalışmalara hızlı şekilde başlamayacağız. Odamızın kalitesinin her geçen gün daha da yukarılara çıkması için çalışmalarımız artarak devam edecek ve bunu hep birlikte başaracağız. Bu konuda tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Gerçekleştirilen ön çalışmalarda 13 kriterden oluşan Yönetim ve Oda Borsa Mevzuatı, Mali Yönetim, iletişim ağı vb. başlıklar altında odamızın yapmış olduğu çalışmalar değerlendirilerek, akredite oda statüsünü korumak amacıyla 2018 yılında yapılması planlanan denetim için ön hazırlıklar başarıyla gözden geçirildi ve gelişime açık olan hususlarda geri bildirimler yapıldı.

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.