Terör örgütü propagandası yapan 3 kişi adliyeye sevkedildi

  • Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017
  • Bu haber 436 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Terör örgütü propagandası yapan 3 kişi adliyeye sevkedildi

Orhangazi’de Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol şantiyesinde çalışan ve jandarma ekipleri tarafından PKK/KCK operasyonu kapsamında sosyal medya hesaplarından bölücü terör örgütü propagandası yaptıkları ileri sürülen ikisi kardeş 3 kişi jandarmadaki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevkedildi.

Bursa ve Orhangazi Jandarma Komutanlığı’nca Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu şantiyesinde çalışan işçilerin sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptıkları istihbaratı üzerine yol inşaatında çalışan işçiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Orhangazi’ye bağlı Gedelek Mahallesi ve Gemlik’in Kurtul Tüneli altındaki şantiyelerde bomba uzmanı köpekler ile arama yapıldı. Operasyon sonucu 3 işçi gözaltına alındı. Gemlik Jandarma Komutanlığı’nın da destek verdiği operasyonda, gözaltına alınan 20-22 yaşlarındaki Mehmet Ali K ile Kardeşi Orhan K ve Süleyman A. Orhangazi İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülerek soruşturmaya alınmıştı.

SABAH SAATLERİNDE ADLİYEYE SEVKEDİLDİLER

Orhangazi Jandarma Komutanlığı’nda 3 gündür sorguları süren Mehmet Ali K ile Kardeşi Orhan K ve Süleyman A. Buradaki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Orhangazi Adliyesine sevkedildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın