TEMMUZ MECLİSİ YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 6 Temmuz 2019
  • Bu haber 353 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TEMMUZ MECLİSİ YAPILDI

Arsa satışı ve Kredi borçlanması görüşüldü

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz Ayı Belediye Meclis toplantısı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. Toplam 6 maddenin görüşüldüğü Temmuz meclisinde 1 milyon 400 bin TL’lik kredi borçlanması ile 30 parça arsa satışı konuları meclise damga vurdu. Öte yandan daha önceki dönemde imar düzenlemesi yapılan Kırpart Fabrikasına ait bir arsa ile ilgili açılan davanın sonuçlanması ile alınan meclis kararının iptaline ilişkin konu da görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edildi.

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz Ayı Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda Bekir Aydın Başkanlığında yapıldı. Temmuz meclisinde ilk olarak Orhangazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Çalışma ve Esasları Hakkındaki yönetmelik görüşülmek üzere oy birliği ile Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Kırpart’ın imar planı iptal edildi

Meclis toplantısında daha sonra Gedelek Mahallesi sınırlarındaki Kırpart Fabrikasına ait bir arsada önceki dönem Belediye Meclisinde alınan plan tadilatı kararı Meslek Odalarının açtığı dava sonrasında belediye meclisi aleyhine sonuçlanması ile konu yeniden meclis gündemine geldi. Meslek Odalarının açtığı davanın plan tadilatını iptal edecek olması nedeniyle konu yeniden görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi.

Arsa satışları için komisyon kuruldu

Orhangazi Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısında ayrıca Meclis üyelerinden birisinin de içinde olacağı Gayrımenkul Satış Komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Yapılan oylama sonrasında Gayrimenkul Satış Komisyonuna Ak Partili Meclis üyesi Ergül Aydın asil üye olarak seçilirken yedek üye ise Fevzi Yılmaz oldu.

1.4 Milyon TL kredi alınacak

Meclis toplantısında ayrıca belediye personelinin biriken maaşlarının ödenmesi için 1 milyon 400 bin TL’lik bir kredi alınması konusu görüşüldü. Muhalefet meclis üyelerinin ret oyuna karşılık kredi borçlanması oy çokluğu ile kabul edilerek meclisten geçti. Öte yandan Orhangazi Belediyesi’nin ağırlıklı olarak Gürle, Gemiç, Karsak bölgelerinde yer alan ve bir çoğu zeytinlik olan küçük parçalar halinde 30 adet arsanın satışı ile ilgili Encümene yetki verilmesi de oy çokluğu ile kabul edildi. Mecliste son olarak Orhangazi Halkoyunları Topluluğu Gençlik ve Kültür Dayanışma Derneği’nin hizmet pasaportu talebi de kabul edildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.