TEK YÜREK OLDULAR

  • Haberin Tarihi: 9 Ekim 2018
  • Bu haber 309 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TEK YÜREK OLDULAR

Ulaşım sektörünün tüm temsilcileri aynı masada toplandı

Orhangazi’de ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sektör temsilcileri kahvaltıda bir araya geldi. OTSO 7. Meslek Komitesi ve Şoförler Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda sektör temsilcileri kendi sorunları ve önerilerini gündeme getirdi.

Ulaşım sektöründe artan maliyetler ve sektördeki haksız rekabetin de konuşulduğu toplantıya Şoförler Odası Başkanı Ali Sevinç ve Orhangazi Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Olcay Esmer, OTSO Meclis üyesi ve Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Beytullah Güneş, Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler katılım sağladı.

‘ORTAK ALIM MALİYETLERİ DÜŞÜRÜR’

Toplantıda maliyetlerin düşürülmesi için neler yapılabileceği ele alındı. Bu konudaki en uygun girişimin ise ortak alım yapılması olduğu öne çıktı. Yalova’ya giden öğrenci ve personelin servis taşıma hizmeti ile ilgili şikâyet ve önerilen gündeme alındığı toplantının daha sık aralıklarla düzenli olarak yapılması hususunda görüş birliğine varıldı.

‘DURAKLAR AMACINA UYGUN KULLANILSIN’

Ulaşım güzergâhları üzerinde park eden araçlar ve durak harici indi-bindi yapan minibüsler için de kolluk kuvvetlerinden daha etkin denetim talebinde bulunuldu. Servis araçlarının hareket yoğunluğu oluşturduğu yerler için durak alanı oluşturulması husun da ilgili mercilere yazılı müracaat edilmesine karar verildi.

TİCARİ ARAÇLAR İÇİN OTOPARK TALEP EDİLECEK

Terminal yanında bulunan belediyeye ait boş arazinin Şoförler Odası tarafından işletilen otopark olarak Orhangazi’ye kazandırılmasının önerildiği toplantıda,bu arazinin ticari öncelikle araçlara yönelik duraklama ve park alanı olarak Şoförler Odası’na tahsis veya kiralama yapılması için Belediye’ye müracaat edilmesi kararlaştırıldı.

‘HALKBANK ARALIĞI TEK YÖN OLSUN’

İlçe terminaline ulaşımı sağlayan Halkbank aralığının tek yön olarak düzenlenmesi talebinin Şoförler Odası aracılığı ile UKOME’ye bildirilmesi hususu karara bağlanan konular arasında yer aldı.

Sektör birlik ve beraberlik mesajı verirken bir sonraki toplantının tarihini de 13 Kasım’da yapılması kararlaştırdı.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.