‘TEK EVİMİZ DÜNYA’

  • Haberin Tarihi: 3 Kasım 2019
  • Bu haber 493 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘TEK EVİMİZ DÜNYA’

Bahçeşehir Koleji öğrenci, veli ve öğretmenleri gölde temizlik yaptı

Orhangazi’nin tek özel okulu olarak faaliyet gösteren ve eğitim-öğretimin yanında sosyal sorumluluk projelerinde de öne çıkan Bahçeşehir Koleji, çevre kirliğine dikkat çekmek amacıyla, öğrenci, veli ve öğretmenleri ile birlikte İznik Gölü Orhangazi sahilinde temizlik yaptı.

 

 

Türkiye’nin her kıyısında Rize’den Hatay’a kadar kampüsleri bulunan Bahçeşehir Koleji çevre kirliliğine dikkat çekmek ve daha temiz bir dünya için 8 bin 333 km olan deniz ve göl kıyılarında eş zamanlı olarak Türkiye’nin en büyük kıyı temizliği hareketini başlattı.

Orhangazi’nin tek özel koleji olarak faaliyet gösteren Bahçeşehir Koleji Orhangazi Kampüsü de, temizlik seferberliğini İznik Gölü sahilinde gerçekleştirdi.

Sürdürülebilir bir dünya için temiz bir çevre programı kapsamında ‘Tek Evimiz Dünya’ sloganıyla başlatılan çalışma Orhangazi’de hafta sonu yapıldı.

Bahçeşehir Koleji Orhangazi Kampüsü’nde eğitim-öğretim gören öğrenciler, velileri ve öğretmenleri ile birlikte İznik Gölü Orhangazi sahilinde biraraya geldiler.

Göl sahilinde vatandaşlar tarafından bırakılan çöpleri toplayan Bahçeşehirliler ardından da çamlık alanda piknikçilerden kalan çöpleri topladı. Onlarca poşet çöp toplayarak sahili temizleyen Bahçeşehir ailesi, temiz dünya istediklerini belirterek, çevre kirliliğine dikkat çektiler.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.