TARİHİ GÜN

  • Haberin Tarihi: 22 Mayıs 2017
  • Bu haber 376 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TARİHİ GÜN

Ak Parti’nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda 100 bini aşkın partilinin katılımı ile gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 998 gün sonra yeniden partisinin başına genel başkan olarak seçildiği kongreye Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya ve çok sayıda partili katıldı.

 

Orhangazi, Ak Parti Olağanüstü Genel Kurul toplantısında Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 998 gün sonra yeniden partisinin başına genel başkan seçildiği 3.Olağanüstü Kongreye Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

CUMHURBAŞKANI İLK KONUŞMAYI SALON DIŞINDA YAPTI

Kongrenin yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu’nun sabahın erken saatlerinden itibaren hınca hınç dolmasının ardından salon dışında da binlerce partili toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 11:30 sıralarında salona geldiğinde salon girişinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından karşılandı. İkili salona girmeden önce salon önünde bulunan kalabalığa kısa bir konuşma yaptıktan sonra salona geçtiler.

EFKAN ALA MKYK’DA

Ak Parti’nin 3.Olağanüstü Genel Kurul toplantısında partinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu da belli oldu. Bursa Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala’nın da yer aldığı Ak Parti MKYK listesi şu şekilde oluştu; Binali Yıldırım, Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Erol Kaya, Ethem Sancak, Fatih Şahin, Fevzi Şanverdi, Hacı Ahmet Özdemir, Hamza Dağ, Harun Karacan, H. Kübra Öztürk, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, E. Emrah Karayel, Jülide Sarıeloğlu, Mahir Ünal, Markar Esayan, Mehmet Emin Yılmaz, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Muş, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Uncuoğlu, Rumeysa Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Vedat Demiröz, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Zelkif Kazdal, Zeyid Aslan, Zeynep Alkış.

1 2 3 10

1 2 3 10
Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.