TANI KİTLERİ BURSA’DA

  • Haberin Tarihi: 26 Mart 2020
  • Bu haber 1235 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TANI KİTLERİ BURSA’DA

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın Çin’den gelen Tanı Kitlerinin yanı sıra tedavi için kullanılacak olan ilaçlar tüm illere dağıtıldığını açıklamasından sonra gözler il halk sağlığı müdürlüklerine çevrildi. Gelen kitlerden ve ilaçlardan Bursa’ya da ulaştı. Öte yandan kitlerin Bursa’ya gelmesinden sonra Orhangazi’den de iki günde 20 şüpheli vakanın test için Bursa İl Halk Sağlığı Merkezi’ne gönderildiği belirlendi.

Korona Virüs ile mücadele yoğun bir şekilde devam ederken Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın önceki gün Çin’den gelen tanı kitleri ile hastalıkta kullanılacak olan ilaçların Türkiye’nin tüm illerine gönderildiğini açıklamasının ardından gönderilen kitler ve ilaçların Bursa’ya da ulaştığı kaydedildi.

İlçelere gönderilecek mi?

Bursa Merkez Halk Sağlığı Müdürlüğüne gönderilen tanı kitleri ve ilaçların ilçe hastanelerine gönderilip gönderilmeyeceği ise sürece göre belirlenecek. Salgının yayılma durumuna göre tanı kitleri ve ilaçlardan da ilçe hastanelerine de gönderilebileceği kaydedildi.

Orhangazi’den 20 şüpheli vaka test için gönderildi

Öte yandan yeni tanı kitlerinin Bursa’ya ulaşmasından sonra Orhangazi’de yüksek ateş, öksürük, boğaz yanması gibi şikayetlerle Orhangazi Devlet Hastanesine başvuran 20 civarındaki şüpheli vakanın tahlilleri de Bursa Halk Sağlığına gönderildi. Bu vakalardan tahlil sonuçları pozitif çıkan olması halinde ise hastanın Bursa Şehir Hastanesine alınacağı kaydedildi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.