SÖZLEŞME İMZALANIYOR

  • Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2019
  • Bu haber 352 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SÖZLEŞME İMZALANIYOR

Sirena Marine işçisi kararını verdi

Orhangazi’de Toplu İş Görüşmelerinin devam ettiği Sirena Marine fabrikasında önceki gün işçilerle yapılan mini referandumda işçilerin büyük bir bölümünün işverenin teklifinin sendika tarafından kabul edilmesi yönünde karar bildirdi.

Geçtiğimiz aylar içerisinde DOK GEMİ İŞ Sendikası yetkilileri ile fabrika yetkilileri arasında devam eden ‘Toplu Sözleşme Görüşmeleri’ sürecinde bir sendikalı işçi işten çıkarılmıştı. Nisan ayında yaşanan bu gelişme sonrasında işten çıkarılan arkadaşlarına destek vermek için fabrika işçileri vardiya çıkışında servislerine binmemiş ve fabrika önünde eylem yapmışlardı. Fabrikada yaşanan bu gelişmelerin ardından sendika yönetimi fabrikadaki gelişmeler ile ilgili işçilerin önüne sandık koymuştu.

İşverenin teklifine evet

550 sendikalı işçinin bulunduğu Sirena Marine fabrikasında fabrika çıkışında işçilerin önüne sandık konmuş ve üyeler tercihlerini sandığa atmışlardı. İki ayrı vardiyada kullanılan oylar sonrasında sendika yönetimi sandıkları açtı. Sirena Marine işçilerinin büyük bir çoğunluğunun ise tercihini İşverenin sunduğu teklifi kabul edip Toplu İş Sözleşmesini imzalayalım kararı çıktığı belirlendi.

Bugün sözleşme imzalanıyor

Son günlerde sıkıntılı günlerin yaşandığı Sirena Marine fabrikasında işçilerin büyük bir bölümünün sözleşme imzalanması ile ilgili karar vermesinin ardından DOK GEMİ İŞ Sendikası yöneticileri ile Sirena Marine arasında toplu iş sözleşmesinin bugün saat 11:45’de imzalanacağı belirlendi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.