SÖLÖZ BÖLGESİNDE HAT YENİLEME BAŞLIYOR

  • Haberin Tarihi: 8 Nisan 2020
  • Bu haber 273 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SÖLÖZ BÖLGESİNDE HAT YENİLEME BAŞLIYOR

Orhangazi’de daha önce tamamlanan Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında yer alan ve sorunlu bölge olarak bilinen Sölöz bölgesinde hatlarda yaşanan sorunların giderilmesi için DSİ 1.Bölge Müdürlüğü’nde daha önce ihalesi yapılan yenileme işi için sözleşme imzalandı.

 

Orhangazi’de daha önceki yıllarda tamamlanan Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında yer alan Sölöz bölgesinde yaşanan sorunların giderilmesi için Devlet Su İşleri Bursa 1.Bölge Müdürlüğü mart ayında ihale yapmıştı. İznik Gölyaka Balarım Orhangazi 2.Pompaj Sulaması Gölyaka ve Dutluca Hattı Kısmı Nam-ı Hesabına Yatırılması adı ile açılan ihale sonuçlandı.

 

5,9 milyon TL’lik proje

Yapılan ihalede en uygun teklifi ise 5 milyon 910 bin TL’lik teklif ile Ünal Çalışkan Mühendislik Proje firmasına verildi. Yapılan ihaleyi alan Ünal Çalışkan Mühendislik firması ile DSİ 1.Bölge Müdürü Yüksel Tazegül ve Bölge Müdür yardımcısı Murat Can arasında sözleşme imzalandı.

 

İş tesliminden sonra çalışmalar başlayacak

Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında yer alan Sölöz bölgesinde yaşanan sorunların giderilmesi için yapılacak olan çalışma iş tesliminin yüklenici firmaya teslim edilmesinden sonra başlayacak. Projede Sölöz ve Dutluca bölgesinde sulamada yaşanan sorunların giderilmesi ile ilgili yeni proje hayata geçirilmiş olacak.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.