Sirena Boot Dusseldorf’ta boy gösterdi

  • Haberin Tarihi: 6 Şubat 2018
  • Bu haber 255 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sirena Boot Dusseldorf’ta boy gösterdi

Orhangazi’den dünyaya açılan firma…

Orhangazi’deki fabrikasında ürettiği motoryat ve yelkenlileri ile dünyanın bir çok ülkesine satış yapan Sirena Marine, dünyanın kapalı alandaki en büyük boat show’u olan Boot Dusseldorf’ta deniz severlerle buluştu.  Fuara, Azure 41, Azure 46 ve Sirena 64 modelleri ile katılan firma, ziyaretçilerden tam not aldı. Fuarda Sirena 64 de yeni sahibiyle buluştu.

Dünyanın kapalı alandaki en büyük boat show’u olan Boot Dusseldorf, ya da kısa adıyla bilinen boot; 1969 yılında ilk kez düzenlendiğinde 8 ülkeden 116 marka ürünlerini sergilemişti. Bu yıl 50. Yılını kutlayan boat show’a bu sene 68 ülkeden  bin 923 marka katıldı. Dusseldorf Boat Show; Düsseldorf Messe isimli 220.000 m2’den fazla kapalı alanı olan fuar merkezinde 20-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti.

SİRENA’YA YİNE TAM NOT

Hem yelkenli hem de motoryat alanında deniz severlerle buluşan Sirena Marine, görkemli fuara Azuree, Euphoria ve Sirena Yachts markalarıyla katıldı. Euphoria standıyla yerini aldığı fuarda; Azuree’de Azuree 41 ve Azuree 46 modellerini sergiledi. Geçtiğimiz sene Avrupa ve Amerika lansmaları gerçekleşen Sirena Yachts ise Sirena 64 modeliyle fuarda yerini aldı.

SİRENA 64 YENİ SAHİBİNDE

Bir haftayı aşkın süre açık kalan fuarda Sirena Marine stantları deniz severlerden büyük ilgi gördü. Ziyaretçilerinden yine tam not alan Sirena 64 ise fuarda yeni sahibiyle buluştu.

SİRENA 56 ve 64 KENDİ EVİNDE SERGİLENECEK

Sirena Marine’den yapılan açıklamada, Boot Dusseldorf’un firma için oldukça verimli geçtiği bildirildi. Açıklamada, Sirena 56 ve Sirena 64 ile ilgili de müjde verildi. Gövde ve dış tasarımı Germen Frers; iç yerleşimi Tommaso Spadolini’ye ait olan Sirena 56 ve Sirena 64’ün kendi evinde ilk kez 17-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Tuzla Boat Show’da görücüye çıkacağı açıklandı.

SİRENA MARİNE HAKKINDA

Öncü girişimleriyle denizcilik ve otomotiv sektöründe hizmet veren Sirena Marine, 2006 yılında Kıraça Holding bünyesinde kuruldu.Dünyaca ünlü İtalyan motoryat üreticisi Azimut-Benetti Grubu ile yaptığı işbirliği (2008 yılında bir ortaklığa dönüştü) sonucunda firma Türkiye’nin ilk seri yat üreticisi haline geldi. Şimdiye kadar 250’nin üzerinde motoryat ve 90’ın üzerinde de yelkenli tekne üretti.

Sirena Marine’in vizyonu Rob Humphreys ve Germán Frers gibi dünyanın önde gelen tasarımcılarının yeteneğini, firmanın zaman içerisinde kazandığı üretim deneyimini ve mühendislik alanındaki bilgi birikimini bir araya getirerek Türkiye’de dünya markaları oluşturmak olarak tanımlanabilir. Sektördeki deneyimi Sirena Marine’in ödüllü Azuree yelkenli tekneleri ve lüks segmentteki Euphoria gezi yelkenlilerinde ; son olarak da motoryat alanında Sirena Yachts markası ile devam etmektedir.

Üretimde kaliteli ve doğru yaklaşımı benimseyen, uzmanlığının farklı sektörlerde de meyve verebileceğini keşfeden Sirena Marine; raylı sistemler, otomotiv, savunma sanayi ve iş makineleri sektörlerinde de kompozit ve paslanmaz parça üreterek üretim faaliyetlerini geliştirmiştir. Firmanın kimliğini oluşturan ileri teknoloji alanındaki iddiası ve yarattığı uluslararası markalar günümüzde Avrupa’dan Amerika’ya, Avustralya’dan Japonya’ya dünyanın her yerinden müşterinin ilgisini çekmektedir

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.