Sendika üyeleriyle mini referandum

  • Haberin Tarihi: 14 Mayıs 2019
  • Bu haber 60 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sendika üyeleriyle mini referandum

Sirena Marine fabrikasında toplu sözleşme görüşmelerinde sorunlar devam ediyor. Son olarak bir sendikalı üyenin işten çıkarılması ile alevlenen görüşmelerde ipler geriliyor. Geçen hafta işçilerin protesto için servislere binmediği fabrikada DOK GEMİ İŞ Sendikası, fabrika önünde mini bir referandum hazırladı.

Orhangazililerin yat fabrikası olarak bildiği Sirena Marine’de sular durulmuyor. Geçtiğimiz aylar içerisinde DOK GEMİ İŞ Sendikası yetkilileri ile fabrika yetkilileri arasında devam eden ‘Toplu Sözleşme Görüşmeleri’ sürecinde bir sendikalı işçi işten çıkarılmıştı. Nisan ayında yaşanan bu gelişme sonrasında işten çıkarılan arkadaşlarına destek vermek için fabrika işçileri vardiya çıkışında servislerine binmemiş ve fabrika önünde eylem yapmışlardı. Dün de DOK GEMİ İŞ Sendikası yetkilileri devam eden süreç ile alakalı olarak fabrikada bulunan yaklaşık 550 üyesi için seyyar sandık kurdu ve Sirena Marine fabrikası ile alakalı olarak görüşlerini istedi.

SENDİKA ÜYELERİYLE MİNİ REFARANDUM

Orhangazi’de faaliyetlerine devam eden Sirena Marine fabrikasındaki işçiler için mini bir referandumun kurulduğunu, yapılan bu uygulamanın resmi bir oylama olmadığı sadece üyelerinin görüşlerini almak için sandığın kurulduğunu söyleyen sendika yetkilileri; burada üyelerimizin düşüncesi çok önemli. Üyelerimize ‘Greve Çıkalım, Toplu Sözleşmeyi İmzalayalım ve Görüşmelere Devam Edelim’ seçeneklerinin bulunduğu oy pusulalarını verdik. Gün boyu devam edecek olan oylama işlemi sonrasında üyelerimizin düşüncelerini görmüş olacağız dediler.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.