Sektörel toplantılar sürüyor

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2019
  • Bu haber 490 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sektörel toplantılar sürüyor

Mobilya imalatçıları , Marangozcular ve Orman Ürünleri Satışı Yapanlar Bir araya Geldi

Orhangazi TSO, sektörel toplantılarına devam ediyor. Orhangazi Mobilya imalatçıları , Marangozcular ve Orman Ürünleri Satışı Yapanların bir araya geldiği Sektörel toplantı Orhangazi TSO Hizmet binasında gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı, Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Cem Kapitan, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Çoklar ve oda üyesi sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya ayrıca Orhangazi’de bulunan bazı esnaf üyesi işletmeler de katılım sağladı.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı’nın yapmış olduğu açılış konuşmasında öncelikle gelen misafirlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Ardından her katılımcı tek tek kendisini tanıttı.

 

Birlikteliklerin Sektörümüze ve Ticaretinize Olumlu Katkıları Olacaktır

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hatırlı bu toplantıda gerçekleştirilen birlikteliğin bile çok önemli olduğunu ve bu birlikteliğin ilçemize ve tacirlerimize fayda sağlayacağının altını çizdi. Hatırlı, Sektör toplantılarının önemli olduğuna özellikle dikkat çekiyoruz bugün yaptığımız bu toplantının hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Katılımcıların tek tek söz aldığı toplantı da gündem konuları ise şöyleydi;

Mobilyacıların hepsinin bir arada olabileceği bir sanayi sitesinin olmasının sektör için son derece önemli olduğuna dikkat çeken sektör temsilcileri, bu konuda yaklaşık 15 yıldır çalışmalar yapıldığı ve bu çabaların sonucunda bir ilerleme kaydedilemediği ifade edildi. Bu konunun sektörün varlığının devamı açısından kritik bir konu olduğunu belirttiler.

Kayıt dışı atölyelerin varlığının hem dürüst bir şekilde ticaretini sürdürmeye çalışanlar için haksız rekabet oluşturduğunu hem de devletin kayıt dışından dolayı zarara uğradığını ifade ettiler.

Nitelikli eleman konusunda ciddi anlamda sıkıntı yaşandığını ve sektörde artık çırak yetişmediğini, bu nedenle yabancı uyruklu personeller çalıştırmak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Bu konuda meslek liselerinin ilgili bölümlerinden ve mesleki eğitim merkezlerinin çıraklık eğitimlerinden, nitelikli eleman yetiştirilmesinin son derece önemli olduğunu belirttiler.

Bu toplantılarla daha çok bir araya gelerek istişarelerde bulunmak istediklerini ifade eden sektör temsilcileri toplantının organizasyonu için Orhangazi TSO yönetimine teşekkür etti ve toplu fotoğraf çekimin ardından toplantıya son verildi.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.