Sandık teşkilatın önünde

  • Haberin Tarihi: 31 Temmuz 2018
  • Bu haber 277 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sandık teşkilatın önünde

Ak Parti Orhangazi ilçe teşkilatında yeni ilçe başkanının belirlenmesi için bugün teşkilatın önüne sandık konuyor. Atama sürecinin devam ettiği Ak Parti’de bugün sabah 10.00’dan itibaren, Mahalle Başkanları, Ana Kademe yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri ile Belediye Meclis üyeleri temayül yoklaması için oy kullanacak.

Ak Parti’de yeni ilçe başkanı ve yeni ilçe yönetimi için süreç başladı. Mustafa Kaya’nın 24 Haziran genel seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından gözler Genel Merkezin yeni atamasına çevrildi.

Sandık teşkilatın önünde

AK Parti’de yeni ilçe başkanlığı için Ak Parti il başkanlığı tarafından bugün teşkilat mensuplarına yönelik bir temayül yoklaması düzenleyecek. AK Parti Orhangazi ilçe teşkilatında bu sabah saat 10.00’dan itibaren teşkilat mensupları yeni ilçe başkanlığı görevi için oy kullanacak. Temayülde Ana kademe yöneticileri, Kadın ve Gençlik kolları yöneticileri, Meclis üyeleri ve mahalle başkanları oy kullanacak.

Aday bolluğu yaşanıyor

Ak Parti’de ilçe başkanlığı için ise bir çok isim ön plana çıkıyor. Ak Parti’de Meclis üyesi Halil Kurtulmuş ilçe başkanlığı için öne çıkan isimlerden birisi olurken, Hasan Budak, Tamer Yiğit gibi isimler de ilçe başkanlığı için konuşulan isimler arasında yer alıyor. Öte yandan ilçe başkanlığı için mevcut yönetim kurulunda teşkilat başkanlığı yapan Selami Ekeman’ın da adı geçiyor.

Süreç hafta sonuna kadar tamamlanacak

Öte yandan Ak Parti Orhangazi ilçe başkanlığı için de sürecin hafta sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. AK Parti ilçe başkanlığının atama yöntemi ile belirlenmesi için bugün yapılacak temayül yoklamaları genel merkezin değerlendirmesine sunulacak. Ardından ise genel merkez yeni ilçe başkanı atamasını gerçekleştirecek.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.