Sanayi sitesi bu ilçenin acil ihtiyacı

  • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2020
  • Bu haber 350 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sanayi sitesi bu ilçenin acil ihtiyacı

 

Orhangazi S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Toplu İş Yapı Kooperatifi Başkanı Şimşek,Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Güler’den sanayi esnafı için destek istedi. 

‘Sırt sırta verip Orhangazi’ye bir değer kazandıracağız’

Orhangazi S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Toplu İş Yapı Kooperatifi Başkanı Kadir Şimşek, geçtiğimiz gün Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler ve yönetimini ziyaret etti. Kuracakları 300 iş yeri ile Orhangazi esnafına şehir merkezinden uzak çok daha uygun ortamlarda çalışacakları iş yerleri ile hizmet vereceklerini belirten Başkan Kadir Şimşek, kuracakları kooperatiften iş yeri edinmek isteyen esnafa Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler’den dükkan almak isteyen esnaf için düşük faizli kredi konusunda destek istedi.

‘Sanayi esnafını dışarıdan kurtaracağız’

Kuracakları kooperatifin Orhangazi ve Orhangazi ekonomisi için önemine değinen Başkan Şimşek ve yönetimi, “Orhangazi’deki sanayi esnafı Kirazlı’daki sanayi sitesine kaymaya başladı. Bu esnaf için bir külfet olduğu kadar Orhangazi ekonomisi içinde bir yıkımdır. Sanayi esnafımızın ve ilçemize kattığı değerin Orhangazi’de kalması için kurduğumuz bu kooperatif önemli bir atılımdır” dedi.

‘Bu kooperatif bu ilçenin ihtiyacı’

Sanayi esnafının şehir içinde bulunmasının gelişen Orhangazi açısından sıkıntı yarattığını dile getiren Başkan Kadir ve yönetimi, “Şehir içinde bulunmaktan esnaf rahatsız vatandaş rahatsız. Bu sebeple hızlı atılımlar ile bu sorunu ivedilikle çözmeyi planlıyoruz. Arsa alımımızın ardından esnafımızın talepleri de artacak. Bu kooperatif bu ilçenin ihtiyacı. Sanayi esnafının şehir merkezinden uzak bağımsız bir alanda faaliyetini sürdürmesi her geçen gün kaçınılmaz bir hal alıyor. Bu sebepten sanayi esnafımızı ilçemizde tutarak daha verimli çalışma alanları sağlayabilmemiz için kurduğumuz bu kooperatif için desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

 ‘Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin desteğine ihtiyacımız olacak’

Konuyla ilgili esnaf kefalet kooperatifi başkanı Mehmet Güler ve yönetiminden destek isteyen küçük Sanayi Sitesi başkanı Kadir “Orhangazi esnafına bu konuda destek olabilecek bir diğer kurum da Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif’idir. Bu kooperatifin kurulması ve hayata geçirilmesi konusunda Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin esnafımızı sağlayacağı finansal desteğe büyük ihtiyacımız olacaktır. Sırt sırta verip Orhangazi’ye böyle bir değer kazandırabiliyorsak, bizi bahtiyar eden bu olacaktır” dedi.

‘Orhangazi için yapılacak her faydalı işin arkasındayız’

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Güler ise kurulacak kooperatifin Orhangazi’ye katacağı değerin farkında olduklarını belirterek, “Kooperatif olarak Orhangazi için yapılacak faydalı olduğunu düşündüğümüz her işin arkasındayız. Özellikle esnafımızın kalkınması daha iyi yere gelmesi için esnafımıza kooperatif bünyesinde düşük faizli kredilerimiz ile de destek olmak bizim için de bir övünç kaynağıdır. Ayrıca iş yerleri şekillendiğinde, buradan iş yeri alan esnafımıza uygun koşullarda ve düşük faizli iş yeri edindirme kredisi de sağlayabiliriz. Böylece sanayi esnafımız, kooperatifimizden alacağı bu kredi ile kira öder gibi iş yeri sahibi olabilir. Orhangazi Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak her daim esnafımızın destekleyici bir güç olarak yanındayız ” dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.