SAADET’TEN BELEDİYEYE SERT ELEŞRİLER

  • Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2020
  • Bu haber 443 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SAADET’TEN BELEDİYEYE SERT ELEŞRİLER

 

Saadet Partisi ilçe başkanı Yakup Yıldırım, faaliyet raporunun görüşüldüğü Temmuz ayı meclis toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Saadet Partisi Orhangazi ilçe teşkilatı olarak saha çalışması yaparken mevcut belediye yönetiminin içinde bulunduğu durumu özetlemek için bir tespit üzerine durmuştuk hatırlatması yapan Yakup Yıldırım, ‘Arıza yapmış bir otobüse yapılacak ilk müdahale arızayı gidermektir. Şoförü değiştirmek ya da muavini şoför yapmak değildir.’ diye bir tabir kullanmıştık. Öncelikle bu tespitimizle ilgili bizleri yanıltmadığı için önceki dönemin muavini, yeni dönemin şoförü olan belediye başkanımız sayın Bekir Aydın’a teşekkür ederiz dedi.

 

1 arpa boyu yol alınmadı

Aslında başkan ve ekibinin belediyeyi yönetme konusunda bir arpa boyu yol alamayacakları seçim öncesi verilen vaatlerden ve sergiledikleri tutumdan belliydi diye konuşan Yakup Yıldırım, zira Orhangazi için söyleyecek sözü olmayanların, ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de Cumhur ittifakı adayına seçimi kazandırmakla; Arakan’ı, Filistin’i, Doğu Türkistan’ı ve tüm mazlum İslam coğrafyasını sevindireceğini, bütün sıkıntıların sona ereceğini iddia ederek iş başına gelmeleri akla ziyan bir durumdur.

 

Seçim öncesi başka, seçim sonrası başka tutum

İlçemiz sorunlarıyla ilgili proje ya da hizmetler yerine ‘beka’ argümanıyla gömleğin daha ilk düğmesini yanlış ilikleyerek çıktığınız bu yolun sonu maalesef karanlık ve çıkmaz bir sokaktır! Diye açıklamasına devam eden Yakup Yıldırım, önceki dönem belediye başkanı Neşet Çağlayan ile ilgili: ‘Kendisi aslında iyi biri ama çevresindekiler sıkıntılı!’ diyerek, iş başına gelince ise yapılan yanlışların tamamını Çağlayan’ın şahsına yüklemek, topu taca atmak değil, kendi kalenize gol atmaktır. Aynı zamanda başarısızlığın müsebbibi olarak gördüğünüz önceki dönemin faaliyet raporunu onaylamanızı er ya da geç bu millete izah etmek zorunda olduğunuzu da hatırlatmak isteriz. Kaldı ki ilçeye gelen müfettişlerin inceleme yaptıkları halde yapılan yolsuzluk ve israf iddiaları ile ilgili herhangi bir işlem yapmamaları tam bir garabet örneğidir dedi.

 

Bütünşehir yasası hizmetin önünde engel

Saadet Partisi ilçe başkanı Yıldırım açıklamasının devamında şunları söyledi; Önceleri ateşli bir şekilde savunuculuğunu yaptığınız ve ne için çıkarıldığını insanlara bir türlü izah edemediğiniz Büyükşehir-Bütünşehir yasasını şimdilerde hizmetin önünde bir engel gibi görmek ilçeye layıkıyla hizmet etmek zorunda olduğunuz gerçeğini ortadan kaldırmaz. Vatandaş ile direkt temas halinde olması gereken belediyeyi başkanlığınız süresince; Nüfus Müdürlüğü, Vergi Dairesi, Tapu Kadastro Müdürlüğü gibi insanların sadece işleri düştüğü zaman hatırladığı sessiz sedasız bir kuruma çevirdiniz. Ayrıca ilçedeki tüm dinamiklerin ellerinden geleni yaptığı 3 aylık pandemi döneminde dahi temizlik işleri ve zabıta biriminin rutin işleri dışında kimsenin yarasına merhem olamadınız.

 

Çaresizliğin fotoğrafını 4K çektiniz

Bekir Aydın’ın son yapılan meclis toplantısında sunduğu göl piknik alanı ücretlendirmesi ile ilgili olarak ise şu değerlendirmelerde bulundu: ‘Göl piknik alanına gelen Orhangazili araçlara sticker dağıtalım. Dışarıdan gelen araçlardan da cüzi miktarda ücret alalım!’ gibi akla ziyan öneriyle belediyenin durumunu özetlemiş oldunuz. Abidin Dino mutluluğun resmini çizemedi belki ama siz bu önerinizle acziyetin ve çaresizliğin fotoğrafını 4K çözünürlükte çektiniz adeta! Meclis toplantısında açıkladığınız 130 milyon TL’lik borç için de ‘biz bize yeteriz Orhangazi’ kampanyası başlatabilirsiniz mesela. Emin olun Orhangazi halkı toplayacağınız paranın sadece ve sadece borçların ödenmesi için kullanılacağından emin olsa o kampanyaya da sahip çıkar. Ancak yarattığınız güvensizlik ortamı o kadar büyük çaplara erişti ki, kimsenin taşın altına elini koyası gelmiyor artık.

Kusura bakmayın sayın başkan!

Orhangazi için projeleri ve samimi çözüm önerileri olanlar dikkate alınmayınca bizlere de işin mizahını yapmak kaldı(!)

‘Sosyal Belediyecilik’ ve ‘Gönül Belediyeciliği’ iddiası ile göreve gelip ‘sosyal mesafeli’ belediyeye çevirdiğiniz kurumu liyakatli ve ehil idarecilere teslim etmekten başka çareniz yoktur.

İlçe halkımız 2024 Mart seçimlerine kadar dayanabilirse şayet, bu süre sonunda başta siz olmak üzere; her seferinde grup kararı aldırıp otomatiğe bağladığınız meclis üyelerinize, yardımcılarınıza ve her fırsatta size desteğini sunan Cumhur İttifakı ortağınıza bundan sonraki sivil hayatınızda başarılar dileriz.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.