SAADET’TE YILDIRIM DÖNEMİ BAŞLADI

  • Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018
  • Bu haber 713 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SAADET’TE YILDIRIM DÖNEMİ BAŞLADI

SP’de tartışmalı dönem kapandı

Saadet Partisi Orhangazi ilçe teşkilatı 7. Genel kurulunu yaptı.  Tek liste ile seçime giren Yakup Yıldırım partinin Orhangazi’deki yeni başkanı oldu. Orhangazi’nin sevilen isimlerinden olan Yıldırım’ın, hatalar ve tartışmalarla dolu eski yönetimin ardından yeni bir sayfa açması bekleniyor.

Saadet Partisi (SP) Orhangazi teşkilatının 7. Olağan genel kurul toplantısı Bektaş düğün salonunda yapıldı. Hafta sonu yapılan genel kurulun divan başkanlığını SP Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mustafa Balta yaptı. Genel kurula; GİK üyeleri Meral Gerçek ve Hüseyin Hacıabdullahoğlu’nun yanı sıra, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, SP Yalova il başkanı Celal Korkmaz, AK Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, CHP ilçe başkanı Sevim Turan, MHP ilçe başkanı Necati Güneş, STK temsilcileri ve SP’nin Bursa’ya bağlı ilçelerinin başkanları da katıldı. 131 delegesi bulunan SP ilçe teşkilatının genel kurulunda seçimler tek liste ile yapıldı.

YENİ BAŞKAN YAKUP YILDIRIM

Genel kurulan katılan delegelerin tümünün oyunu alan Yakup Yıldırım, Saadet Partisi Orhangazi ilçe teşkilatının yeni başkanı oldu. Orhangazi’de sevilen isimlerden olan Yıldırım, kongre sonundaki konuşmasında partide birlik ve bütünlüğe dikkat çekerken, hedeflerini anlattı. Yıldırım, kendisine destek olan üyelere teşekkür etti.

YENİ SAYFA AÇACAK

Saadet Partisi’nde eski yönetimin görev süresi hatalar ve tartışmalara neden olmuştu. Özellikle sözüne itimat edilmeyeceğini düşünen yöneticilerin gizli kamera kaydı yaparak dile getirdikleri eleştiriler Saadet Partisi yapısına yakıştırılmamıştı. Eski yönetimin bir diğer skandal tavrı ise ilçenin giriş tabelasının yanına astıkları satılık yazısıydı. Sözde belediye yönetimini eleştirdiklerini savunan eski yöneticiler, Orhangazi’yi anayoldan geçen binlerce kişiye rezil ettiklerini düşünememiş olmaları da tartışma konusu olmuştu. Partinin yeni başkanı Yıldırım, eski yönetimden isimleri de listesine aldığı yeni dönemde temiz bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Yıldırım’ın geçmişteki hataların üzerine sünger çekmesi bekleniyor.

YENİ YÖNETİM

Saadet Partisi’nin Orhangazi’deki yeni yönetimini oluşturan isimler ise şöyle;

Yakup Yıldırım

Alim Yumak

İbrahim Akbıyık

Emin Akbulut

Bekir Güngör

Ayhan Kahrıman

İsmail Kazan

Mehmet Hüseyin İlmen

Ergin Erdoğan

Hüseyin Aslan

Mehmet Şahan

Nurullah Akbıyık

Murat Tanrıverdi

Dursun Pişkin

Zekeriya Terzi

Kadir Ahmet Çıkışır

Mustafa Canpınar

Osman Özgün

Recep Bektaş

Batuhan Özel

 

 

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.