Rekorla kapandı

  • Haberin Tarihi: 10 Ocak 2018
  • Bu haber 215 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Rekorla kapandı

Marmarabirlik 2017-2018 zeytin alım dönemi tamamlandı. Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi kampanya dönemini bu yıl rekor alım ve rekor ödemelerle kapattı. Orhangazi Koopreatifi Kasım ayının ilk haftasında başlayan ve dün sona eren yaklaşık 2,5 aylık dönemde 4 bin 100 ton zeytin alımı gerçekleştirirken, şu ana kadar zeytinciye ise 16 milyon ödeme yaptı. Ödeme miktarının 25 milyon TL’yi bulması bekleniyor.

Marmarabirlik’te zeytin kampanya dönemi tamamlandı. Kasım ayının ilk haftasında başlayan 2017-2018 kampanya dönemi dün itibarı ile tamamlanırken, Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi bu yıl 2 bin 480 zeytin üreticisi ortaktan toplamda 4 bin 100 ton zeytin alımı gerçekleştirdi.

TÜM ZAMANLARIN REKOR ALIMI

Marmarbirlik’in bu yıl aldığı 4 bin 100 ton zeytin miktarı ise tüm zamanların rekor miktardaki alımı olarak tarihe geçti. Bu yıl 4 bin 750 ton rekolte beyanı alan Marmarabirlik, aldığı 4 bin 100 ton zeytin ile rekolte beyanının yüzde 90’lık seviyesine de ulaşmış oldu.

16 MİLYON ÖDEME YAPILDI

Marmarabirlik bu yıl zeytin ödemelerini ise her hafta Perşembe günleri gerçekleştirdi. Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi bu yıl alımını gerçekleştirdiği zeytin ödemelerinde bugün yapılacak 311 bin TL ödeme ile birlikte yaklaşık 16 milyonluk bir ödemeyi zeytin üreticisine yapmış oldu. Orhangazi kooperatifinde 2 bin 480 ortak toplamda yaklaşık 25 milyon TL’lik ödeme almış olacak.

BAYRAM; HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Marmarabirlik Orhangazi Kooperatif Başkanı Remzi Bayram, bu yıl zeytin alımlarında rekor seviyelere ulaştıklarını belirterek, kampanya dönemi öncesinde 4 bin 750 ton rekolte beyanı almıştık. Birliğimizin fiyat ve ödeme politikası üreticilerimizi memnun ettiği için zeytin alımlarında yüzde 90’ların üzerinde bir alım yaptık. Kampanya döneminin kapanışı ile birlikte 4 bin 100 ton zeytin alımı yapmış olduk. Tüm üretici ortaklarımıza kooperatife sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum dedi.

 

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.