REKORLA KAPANDI

  • Haberin Tarihi: 31 Aralık 2018
  • Bu haber 1765 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
REKORLA KAPANDI

* Geçen yıl 4,1 bin ton

* Bu yıl 4,4 bin ton

Marmarabirlik’te 2018-2019 Kampanya dönemi zeytin alımları tamamlandı. Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, 2018 yılı kampanya dönemini aldığı 4 bin 400 ton ile rekorla kapattı. Geçen yıl 4 bin 124 ton zeytin alımı yapan Orhangazi kooperatifi bu yıl tüm zamanların rekorunu kırdı. Geçen yıl Orhangazili zeytin üreticisine 23 milyon 782 bin TL ödeme yapan Kooperatif bu yıl toplamda 30 milyon TL ödeme yapacak.

Marmarabirlik 2018-2019 Zeytin alım kampanya dönemini dün tamamladı. Daha önce birlik genel merkezinin alımların 31 aralık tarihinde sona ereceğini açıklamasının ardından dün mesai bitimi ile birlikte Orhangazi Kooperatifi’nde de zeytin alımları sona erdi.

Rekorla kapandı

2017-2018 Zeytin kampanya döneminde 4 milyon 124 bin kilogram zeytin alımı yapan Orhangazi kooperatifi bu yıl bu rakamın da üzerine çıkarak toplamda 4 milyon 400 bin ton zeytin alımı gerçekleştirdi. Böylece bu yıl tüm zamanların en yüksek zeytin alımını da Orhangazi kooperatifi gerçekleştirmiş oldu.

Ödemelerde de rekora ulaşıldı

Marmarabirlik Orhangazi Kooperatifi’nde geçen yılki hasat döneminde alınan 4 milyon 124 bin kilogram zeytine karşılık Orhangazili ortaklara 23 milyon 782 bin TL ödeme yapılmıştı. Bu yıl ise Orhangazili ortaklara önümüzdeki süreçte yapılacak olan ödemelerle birlikte toplamda 30 milyon TL ödeme yapılmış olacak. Zeytin ödemelerinde de Orhangazi kooperatifi bu yıl ortaklara yapacağı 30 milyon TL’lik ödeme ile tüm zamanların rekorunu da kırmış olacak.

Bayram; Verimli bir sezon geçirdik

Marmarabirlik Orhangazi Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram bu yıl ki zeytin alımlarında tüm zamanların en yüksek alımını yaptıklarını belirterek, bu yıl geçen yılın üzerine çıkmıştık. Bu yıl ki toplam alım beklentimiz 5 bin tondu. Biz bu alımları 4 bin 400 ton olarak gerçekleştirdik dedi. Ödemelerde de büyük oranda rekorlar kırıldığını da belirten Bayram, geçen yıl ortaklarımıza toplamda 23 milyon 782 bin TL ödemiştik. Bu yıl toplamda yapacağımız ödeme ise 30 milyon TL’yi bulacak. Üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum dedi.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.