POLİSİN 65 YAŞ İLE SINAVI

  • Haberin Tarihi: 23 Mart 2020
  • Bu haber 478 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
POLİSİN 65 YAŞ İLE SINAVI

Korona Virüs önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı olan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağa rağmen Orhangazi’de havanın güneşli olmasını fırsat bilen çok sayıda 65 yaş üstü vatandaş yine sokaklardaydı. Polis ise tüm gün park ve bahçeleri gezerek 65 yaş üstü vatandaş kontrolü yaptı. İlk gün uyarılarla geçen 65 yaş üstü için ikinci uyarılarda 3 bin 150 TL idari para cezası kesilecek.

Korona Virüs önlemleri kapsamında içişleri bakanlığı önceki gün gece saat 24.00 itibarı ile 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik hastalıkları olan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı başlattı. Yasağın ilk günü olan dün sabahtan itibaren ise sokaklarda yine 65 yaş üstü vatandaşlara sıkça rastlanınca polis ise sahaya indi.

Sık sık uyarılar yapıldı

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri 65 yaş yasağı nedeniyle dün sabah saatlerinden itibaren çarşı, park ve bahçeleri gezerek sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşların kontrollerini yaptı. Polis ve zabıta ekipleri ile belediye anons memurları ise tüm gün anonslarla vatandaşlara uyarı yaptı. Park ve bahçeleri gezen polis ekipleri yaşlılara kimlik kontrolü yaptı. Kurala uymayan vatandaşları uyaran polis ekipleri aynı şahısların sokakta olmaları halinde 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacak.

Anahtar Kelime:

Yorum Kapalıdır.